PŚ w short tracku: Maliszewska tuż za podium na 500 m w Nagoi

Zimowe
PŚ w short tracku: Maliszewska tuż za podium na 500 m w Nagoi
fot. PAP

Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce na swoim koronnym dystansie 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Nagoi. Wygrała Kanadyjka Kim Boutin przed Włoszką Arianną Fontaną i Koreanką Ji Yoo Kim.

Polka po starcie zajmowała drugie miejsce, ale później popełniła błąd i spadła na czwartą pozycję, której nie udało jej się już poprawić. Jej siostra Patrycja Maliszewska została sklasyfikowana na 23., a Nicole Mazur na 24. miejscu.

 

Natalia Maliszewska jest aktualną mistrzynią Europy i srebrną medalistką ubiegłorocznych mistrzostw świata na 500 m. W poprzednim sezonie triumfowała też w punktacji generalnej PŚ na tym dystansie. Po zawodach w Nagoi Polka awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji PŚ. Prowadzi Boutin, która w Japonii była najlepsza już po raz trzeci w tym sezonie.

 

W niedzielę Natalia Maliszewska wystąpiła jeszcze w finale B sztafet na 3000 m. Polki w składzie Gabriela Topolska, Kamila Stormowska, Natalia Maliszewska i Mazur miały upadek na jednym z wiraży, zostały zdyskwalifikowane i ostatecznie uplasowały się na ósmym miejscu w zawodach. W finale A najlepsze były Włoszki.

 

W sobotnim ćwierćfinale na 1000 m Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana i zajęła 21. miejsce. W rywalizacji mężczyzn na tym dystansie Rafał Anikiej odpadł także w ćwierćfinale i zajął 17. miejsce.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie