Euro 2020: Gdzie zamieszka reprezentacja Polski? W grę wchodzą dwa ośrodki

Piłka nożna
Euro 2020: Gdzie zamieszka reprezentacja Polski? W grę wchodzą dwa ośrodki
fot. Cyfrasport

W Irlandii przebywa obecnie delegacja PZPN, która wizytuje mieszczące się pod Dublinem dwa ośrodki. W jednym z nich ma zamieszkać reprezentacji Polski podczas Euro 2020. - Musimy podjąć decyzję do 9 grudnia - powiedział rzecznik prasowy kadry Jakub Kwiatkowski.

Po sobotnim losowaniu w Bukareszcie grup mistrzostw Europy wiadomo, że Biało-Czerwoni trafili na Hiszpanię, Szwecję oraz drużynę z barażu - Bośnię i Hercegowinę, Irlandię Północną, Słowację lub Irlandię (ten przeciwnik zostanie wyłoniony w marcu).

 

Podopieczni Jerzego Brzęczka zmagania w grupie E rozpoczną 15 czerwca od meczu w Dublinie ze zwycięzcą tzw. ścieżki barażowej. Pięć dni później zmierzą się w Bilbao z Hiszpanią, a 24 czerwca w Dublinie ze Szwecją.

 

Z uwagi na dwa mecze grupowe w stolicy Irlandii PZPN wybiera dla piłkarzy bazę w okolicach Dublina.

 

Obecnie przebywa tam trzech działaczy z departamentu logistyki i administracji PZPN.

 

- W grę wchodzą dwa ośrodki. Jeden mieści się w położonym pod Dublinem Portmarnock, przy wybrzeżu, około 11 kilometrów od stolicy. To trochę podobne miejsce do francuskiego La Baule, w którym przebywaliśmy podczas Euro 2016. Drugi ośrodek to Carton House, leżący około 30 km od miasta, po przeciwnej stronie niż ten pierwszy - powiedział Kwiatkowski.

 

Decyzja ma zapaść do 9 grudnia.

 

- Jeden ośrodek już wizytowaliśmy, teraz czas na drugi. Od momentu losowania mamy 10 dni na potwierdzenie. Jesteśmy w korzystnej sytuacji, ponieważ zrobiliśmy różne rezerwacje już marcu, tuż po otwarciu systemu umożliwiającego składanie takich rezerwacji w katalogu UEFA. Dokonaliśmy po dwóch w każdym mieście, żeby nie czekać do losowania. Dzięki temu mamy teraz pierwszeństwo - zaznaczył rzecznik prasowy reprezentacji i PZPN.

 

Jak dodał, przy wyborze ośrodka polska kadra nie jest w żaden sposób uzależniona od wyników marcowego turnieju barażowego, gdzie o prawo udziału w mistrzostwach Europy będzie walczyć m.in. współgospodarz Irlandia.

 

Kiedy delegacja PZPN wraca do Polski?

 

- To zależy jeszcze od kilku spraw. W drodze powrotnej chcemy zatrzymać się w Bilbao, aby zobaczyć m.in. tamtejszy stadion San Mames oraz hotel, w którym zamieszkamy przed meczem z Hiszpanią. Jak wspomniałem, po powrocie do kraju będziemy mieć czas do 9 grudnia na dokonanie wyboru bazy, wówczas zapewne ogłosimy naszą decyzję - zakończył Kwiatkowski.

 

Mistrzostwa Europy odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach.

 

Grupa A będzie rywalizować w Rzymie i Baku, grupa B w Kopenhadze i Sankt Petersburgu, C w Amsterdamie i Bukareszcie, D w Londynie i Glasgow, E w Bilbao i Dublinie, a grupa F w Monachium i Budapeszcie. W każdej może wystąpić maksymalnie dwóch współgospodarzy. Półfinały i finał odbędą się na Wembley w Londynie. 

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze