PlusLiga: BKS Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: BKS Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

BKS Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn to spotkanie drużyn, które już na początku sezonu dzieli spora różnica punktowa. W dziewięciu rozegranych meczach gospodarze nie zaznali smaku zwycięstwa, goście grali osiem razy, sześć z tych meczów zakończyło się ich wygraną. Olsztynianie są obecnie w bardzo dobrej dyspozycji i przed poniedziałkowym starciem stawiani są w roli faworyta. Transmisja meczu BKS Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn w Polsacie Sport od godziny 17:30.

Bydgoszczanie przegrywają, ale nie oznacza to, że oddają mecze bez walki. Choćby po ostatnim spotkaniu, w którym ulegli Treflowi Gdańsk w pięciu setach, czują ogromny niedosyt i liczą, że nareszcie uda się zdobyć pierwszy w sezonie komplet punktów. Tym bardzie, że w starciach z ekipą z Olsztynem radzą sobie całkiem dobrze. Z 33 rozegranych do tej pory spotkań wygrali 16, ostatnio w fazie zasadniczej ubiegłego sezonu.

 

Mecz w Bydgoszczy będzie dla kilku zawodników "spotkaniem starych znajomych". W Viśle grają trzej siatkarze, którzy w przeszłości byli zawodnikami Indykpolu AZS. Piotr Lipiński, który pochodzi z Olsztyna, właśnie w tym klubie stawiał pierwsze siatkarskie kroki, później reprezentował go jeszcze w latach 2005-2007. Jakub Urbanowicz grał tam w latach 2011-2013 i w poprzednim sezonie. Także ostatnie miesiące w Olsztynie spędził Radosław Gil. W obecnym składzie gości jest z kolei Paweł Woicki, który grał w Bydgoszczy w latach 2009-2010 i 2013-2015. Później przeniósł się do Indykpolu.

 

Podopieczni Paolo Montagnani zdecydowonie lepiej rozpoczęli bieżące rozgrywki PlusLigi. Z sześcioma wygranymi, dwiema porażkami  i 16 punktami zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli. BKS Visła jest na przedostatniej pozycji, w dziewięciu przegranych spotkaniach wywalczyli cztery punkty. Zdobyli je w pięciosetowych potyczkach z Cerrad Enea Czarnymi Radom, GKS-em Katowice, Jastrzębskim Węglem oraz Treflem. Mecz z AZS-em Olsztyn będzie dla Bydgoszczan szansą na udowodnienie, że nie zapomnieli jak się wygrywa.

 

Goście nie zamierzają jednak ułatwiać zadania, choć spodziewają się trudnej przeprawy w mieście nad Brdą.

 

- Drużyna z Bydgoszczy jeszcze w tym sezonie nie wygrała, tym bardziej będą to chcieli zrobić w meczu z nami. Każdy zespół w takiej sytuacji jak Visła chciałby nas pokonać, ponieważ mamy dobry zespół. Rywale mają podwójną motywację. Musimy nałożyć na nich presję, dobrze serwować, mądrze grać w polu. Wtedy trzy punkty będą zapisane na nasze konto - zapowiada Irańczyk Seyed Mousavi, środkowy drużyny z Olsztyna.

 

Transmisja meczu BKS Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn w Polsacie Sport od godziny 17:30.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ PLUSLIGI

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze