Pójdzie w ślady Leona? 14-letni Argentyńczyk zadebiutuje w najwyższej lidze

Siatkówka
Pójdzie w ślady Leona? 14-letni Argentyńczyk zadebiutuje w najwyższej lidze
fot. Polsat Sport

Argentyńska drużyna PSM Voley skrywa w swoim składzie skarb. To 14-letni Máximo Bonaccorsi, który ma wielkie szanse by zadebiutować w rozgrywkach najwyższej ligi. Czy pójdzie w ślady Wilfredo Leona i w tak młodym wieku zrobi karierę?

Trener Matías Guidolíni wykazał się niemałą odwagą desygnując do składu na mecz 14-letniego siatkarza. W niedzielę jego drużyna zmierzyła się z Obras de San Juan. Co prawda nastolatek nie otrzymał szansy, aby pokazać się na boisku, lecz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jego debiut zbliża się wielkimi krokami.

 

Bonaccorsi w ostatnim meczu figurował w składzie jako trzeci libero. Urodzony w marcu 2005 roku siatkarz jest wielką nadzieją argentyńskiej siatkówki.

 

W historii były już przypadki, w których tak młodzi siatkarze rozpoczynali karierę na światowym poziomie. Najlepszym jest Wilfredo Leon, który w wieku 14 lat zadebiutował w reprezentacji Kuby, a już trzy lata później został jej kapitanem. Obecnie jest uważany za jednego z najlepszych siatkarzy świata.

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze