V Premier League: 42 punkty Kubiaka w weekend

Michał Kubiak i jego japońska drużyna Panasonic Panthers mogą zaliczyć miniony weekend do udanych. Mistrzowie kraju odnieśli bowiem dwa zwycięstwa i nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli V Premier League. Z bardzo dobrej strony pokazał się kapitan reprezentacji Polski, który w obu spotkaniach w sumie zainkasował 42 punkty.

W sobotę "Pantery" podejmowały Suntory Sunbirds, w barwach których występuje m.in. Dmitrij Muserski. Gospodarze pozwolili rywalom na zdobycie tylko seta, ostatecznie wygrywając pewnie 3:1. Kubiak w tym spotkaniu zdobył 15 punktów (trzynaście w ataku, jeden blokiem i zagrywką), co dało mu 46 procent skuteczności w ataku. W przyjęciu zapisał przy swoim nazwisku 41 procent skuteczności.

Dzień później mistrzowie Japonii i zarazem lider V Premier League "skrzyżowali rękawice" z Osaka Sakai. Rywalizacja dostarczyła skrajnych emocji, ponieważ w pierwszym i czwartym secie kibice byli świadkami wyrównanej rywalizacji, w której premierową odsłonę wygrali przyjezdni. W drugiej i trzeciej partii dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji. W czwartej odsłonie zawodnicy Panasonic wygrali dopiero na przewagi 33:31 i dzięki temu zapewnili sobie triumf za pełną pulę.

W niedzielnym starciu absolutnym liderem "Panter" był Kubiak, który zdobył 25 punktów w ataku (71 procent skuteczności), dokładając do tego dwa bloki. Przyjmował na 46 procentowej skuteczności.

W barwach VC Nagano Tridents występuje Patryk Strzeżek. Jego ekipa w miniony weekend pokonała Oita Miyoshi 3:1, a Polak zdobył 25 punktów (21 w ataku, trzy blokiem, jeden zagrywką).

Po 11 kolejkach ekipa Panasonic jest liderem tabeli z bilansem dziesięciu zwycięstw oraz porażki i punktem przewagi nad drugim JTEKT Stings. VC Nagano Tridents znajduje się na ósmym miejscu.

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 3:1 (25:22,25:21,17:25,25:17)

Panasonic Panthers – Osaka Sakai 3:1 (23:25,25:16,25:15,33:31)