Dola nowym prezesem operatora PGE Narodowego

Inne
Dola nowym prezesem operatora PGE Narodowego
fot. Cyfrasport

Włodzimierz Dola powołany został we wtorek na stanowisko prezesa zarządu spółki PL.2012+ operatora PGE Narodowego. Zastąpił zdymisjonowaną dzień wcześniej Alicję Omięcką.

Dola, absolwent studiów prawniczych oraz administracyjnych, radca prawny, ma 35 lat. Jest doświadczonym menedżerem, który pracował w wielu organizacjach o różnej skali działania.

 

Przez dziesięć lat pracował w branży consultingowej na stanowiskach różnego szczebla, od specjalisty po prezesa zarządu. Przez ostatnie dwa lata był dyrektorem Biura Rozwoju Rynku Regionalnego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pełni także funkcję prezesa zarządu Fundacji Promocji Rozwoju. Ukończył studia prawnicze (magister prawa) i administracyjne (magister administracji) w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

Posiada uprawnienia radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jest ekspertem w zakresie ochrony danych osobowych, autorem publikacji w prasie naukowej oraz współautorem książek z tego zakresu.

 

Nowy prezes pokieruje spółką zarządzającą PGE Narodowym, jedną z największych i najbardziej luksusowych aren wielofunkcyjnych w Europie. Spółka zatrudnia ponad 100 osób. PGE Narodowy jest największym stadionem w Polsce i jako jedyny w tej części Europy posiada elitarną klasę rozgrywkową „UEFA Elite Stadiums”. Co roku odwiedzają go ponad 2 miliony osób. Rokrocznie odbywają się tutaj setki wydarzeń sportowych, biznesowych, społecznych, rozrywkowych i kulturalnych. Arena powstała z myślą o turnieju mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012.

 

Dotychczasowa prezes zarządu spółki PL.2012+, czyli operatora stadionu PGE Narodowy, otrzymała 2 grudnia dymisję. Jak informował portal Money.pl miało to związek z niewłaściwym przygotowaniem murawy na mecz eliminacyjny ME 2020 Polska - Słowenia, który odbył się 19 listopada.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze