Futsal: Serbowie zrewanżowali się Polakom za porażkę

Futsalowa reprezentacja Polski przegrała z Serbią 3:5 (1:2) w towarzyskim meczu rozegranym w Jelczu–Laskowicach. Dzień wcześniej w Lubinie wygrali Polacy 4:1 (0:1) i od początku wtorkowego spotkania widać było dużą chęć rewanżu u gości. Grali ostro, szybko chcieli się przedostać pod polską bramkę.

roźniejsze były akcje gospodarzy. W 9. minucie piłka po strzale Michała Marka odbiła się od słupka, a dwie minuty później Sebastian Leszczak potężnym uderzeniem z powietrza dał biało-czerwonym prowadzenie.

Goście z impetem ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego. Najpierw ich kontrę pechowo zakończył interweniujący Mikołaj Zastawnik, a potem Stefan Rakic trafił w „okienko” polskiej bramki.

Emocje w drugiej połowie rozpalił Michał Kubik, doprowadzając do wyrównania po rozegraniu rzutu wolnego. Od tego momentu rozpoczęła się bardzo otwarta, ofensywna gra obu drużyn. Lepsi okazali się Serbowie. Mogli wygrać wyżej, ale Michała Kałużę dwukrotnie uratowała poprzeczka.

Zespół trenera Korczyńskiego, po październikowych przegranych w Zielonej Górze kwalifikacjach do mistrzostw świata, przygotowują się do turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, który na przełomie stycznia i lutego rozegrany zostanie na Malcie, z udziałem gospodarzy, Szwecji, Grecji i Polski.

Polska - Serbia 3:5 (1:2)

Bramki: Sebastian Leszczak 11, Michał Kubik 24, Dominik Solecki 31 - Mikołaj Zastawnik 13 (s), Stefan Rakic 19, Veroljub Vukadinovic 28, Nikola Matijevic 31, Strahinja Petrov 36