UFC: Jędrzejczyk powalczy o pas! Walka blisko finalizacji

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) może otrzymać to, o co walczyła od wielu miesięcy! Według doniesień ze Stanów Zjednoczonych, Polka już niedługo zmierzy się z Weili Zhang (20-1, 10 KO, 7 SUB). Do pojedynku ma dojść 7 marca na UFC 248 w Las Vegas. Stawką będzie pas wagi słomkowej.

Chinka chciała walki z Jędrzejczyk, kiedy nie była mistrzynią. Wtedy to Polka nie była zainteresowana takim starciem. Po tym, jak Zhang zdobyła pas, jej preferencje nieco się zmieniły. Już nie chciała za wszelką cenę zmierzyć się z Jędrzejczyk. Olsztynianka była jednak pewna, że otrzyma to, o co zabiega.

 

Prawdopodobnie tak też się stanie. Według doniesień ze Stanów Zjednoczonych, podanych m.in. przez ESPN, czyli stację ściśle współpracującą z UFC, do walki Zhang - Jędrzejczyk ma dojść 7 marca 2020 roku na UFC 248 w Las Vegas.

 

Chinka przegrała w zawodowej karierze tylko raz - i to w swoim debiutanckim starciu. Aktualnie znajduje się na fali 20 kolejnych zwycięstw! Pas wywalczyła, demolując w 42 sekundy Jessikę Andrade. Z kolei Jędrzejczyk to była dominatorka wagi słomkowej. Mistrzowskiego tytułu broniła pięć razy z rzędu, co jest rekordem w tej dywizji. Ostatnio pewnie wypunktowała Michelle Waterson.

 

Spekuluje się, że na tej samej gali może dojść do walki o pas wagi średniej. Israel Adesanya miałby się zmierzyć z Yoelem Romero.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie