UFC: Rewanż Błachowicza z Andersonem potwierdzony!

Sporty walki

Największa organizacja MMA na świecie potwierdziła, że 15 lutego dojdzie do walki Jana Błachowicza (25-8, 6 KO, 9 SUB) z Coreyem Andersonem (13-4, 5 KO). Zwycięzca może stać się pierwszym pretendentem do tytułu wagi półciężkiej. Gala odbędzie się w Nowym Meksyku.

Kilkanaście godzin temu pojawiły się pierwsze informacje o zestawieniu polsko-amerykańskiego rewanżu. Obaj zawodnicy mieli zaakceptować warunki, ale kontrakty nie były jeszcze podpisane. Potwierdzenie otrzymaliśmy we wtorkowy wieczór. Organizacja UFC ogłosiła, że do walki Błachowicza z Andersonem dojdzie 15 lutego 2020 roku w Nowym Meksyku.

 

Ich pierwsza walka na pewno nie porwała kibiców. Na gali UFC 191 w 2015 roku Anderson zdominował naszego zawodnika na dystansie trzech rund. Mimo to Amerykanin od jakiegoś czasu dążył do walki z Polakiem. Działo się tak ze względu na wysoką pozycję Błachowicza w rankingu wagi półciężkiej. Na ten moment to jednak "Overtime" znajduje się na piątym miejscu, a "Cieszyński Książę" - na szóstym.

 

Błachowicz ma na koncie sześć zwycięstw w ostatnich siedmiu pojedynkach. Na rozkładzie ma m.in. byłego mistrza UFC Luke'a Rockholda oraz byłego pretendenta do tytułu Ronaldo "Jacare" Souzę. Z kolei Anderson wygrał cztery ostatnie pojedynki. W listopadzie 2019 roku błyskawicznie znokautował mocno promowanego przez UFC Johnny'ego Walkera.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze