Euro 2020: Szwedzi cieszą się z wylosowania Polski. "To zespół jednej gwiazdy"

Piłka nożna

Szwedzcy dziennikarze wyrażają zadowolenie z faktu, że ich drużyna narodowa trafił w grupie Euro 2020 na Polskę. Ich zdaniem, jedynym realnym zagrożeniem w ekipie Biało-Czerwonych jest Robert Lewandowski i powstrzymanie go powinno wystarczyć do pokonania Polski.

Dziennikarze ze skandynawskiego kraju nie kryją zadowolenia z trafienia do grupy razem z podopiecznymi Jerzego Brzęczka. Cieszą się, że udało im się uniknąć "grupy śmierci" (do tej oznaczoną literą "F" trafiły reprezentacje Francji, Portugalii i Niemiec) i wierzą, że prowadzonej przez Janne Anderssona drużynie uda się pokonać Polaków.

 

Niektórzy z nich uważają nawet, że jedyną gwiazdą w biało-czerwonych szeregach jest Lewandowski i to na nim powinni się skupić zawodnicy "Trzech Koron".

 

"Panuje przekonanie, że jeżeli odbierze się ochotę do gry Lewandowskiemu, to spotkanie będzie bardzo wyrównane. Szwedzi mają wielki szacunek do napastnika Bayernu Monachium, ale są zdania, że jeżeli uda im się wyłączyć go z gry, to zwycięstwo nad Biało-Czerwonymi będzie niemal pewne. Tym samym cieszą się, że los zetknął ich właśnie z Polakami - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" dziennikarz Sveriges Television Kamil Bocheński.

 

Ponadto dziennikarze z kraju ze stolicą w Sztokholmie zauważyli, że "RL9" zawodził na większości wielkich turniejów.

 

"Polska nie jest uznawana za potęgę, a zespół jednej gwiazdy, który dobrze radzi sobie w eliminacjach, ale zawodzi na turniejach i szwedzki kolektyw bez problemu go zneutralizuje" - dodał Bocheński.

 

Na drodze losowania Polska trafiła do grupy E, w której oprócz Szwecji przyjdzie jej się zmierzyć z Hiszpanią oraz zwycięzcą barażów dywizji B (Irlandia, Irlandia Północna, Bośnia i Hercegowina, Słowacja). Z reprezentacją ze Skandynawii zagramy w ramach 3. kolejki fazy grupowej, 24 czerwca o godzinie 18.00 w Dublinie.

 

W załączonym materiale wideo wypowiedź Roberta Lewandowskiego odnośnie losowania grup na Euro 2020.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze