Totolotek Puchar Polski: Kuriozalny gol w Tychach! GKS awansował do 1/4 finału

GKS Tychy pokonał na własnym obiekcie ŁKS Łódź w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Gole dla gospodarzy strzelali Wojciech Szumilas oraz Marcin Biernat. Pierwsze trafienie to fatalny kiks w wykonaniu bramkarza gości Dominika Budzyńskiego.

Tyszanie w 1/32 finału Pucharu Polski pokonali GKS Bełchatów 2:0, a w następnej fazie wyeliminowali Radomiaka po golu Szymona Lewickiego w 90. minucie spotkania. W Fortuna 1 Lidze GKS zakończył jesień na ósmym miejscu, tracąc do lidera dziesięć punktów.

ŁKS drogę do 1/8 finału miał bardziej wymagającą, jednak poradził sobie znacznie lepiej. Najpierw łodzianie wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 3:0, a następnie wygrali z Górnikiem Zabrze 2:0. Nie tak dobrze radzą sobie natomiast w Ekstraklasie, gdzie zajmują 14. miejsce. W ostatniej kolejce podopieczni Kazimierza Moskala pokonali jednak Cracovię, co było dobrym prognostykiem przed meczem w Tychach.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Kilka razy zagrozili bramce Dominika Budzyńskiego. Jedną z lepszych okazji do wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie miał Bartosz Szeliga, jednak jego strzał minimalnie minął słupek ŁKS-u.

Po przerwie dalej lepsze sytuacje stwarzali sobie tyszanie, ale wydawało się, że ŁKS powoli łapie wiatr w żagle. W 72. minucie zapewne stracili zapał po fatalnym błędzie swojego golkipera. Strzał Wojciecha Szumilasa leciał po ziemi wprost w ręce Budzyńskiego. Ten jednak fatalnie skiksował, co kosztowało przyjezdnych stratę gola.

GKS poszedł za ciosem i już po chwili było 2:0. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Marcin Biernat. Bez większych problemów tyszanie obronili dwubramkowe prowadzenie i zameldowali się w 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski.

GKS Tychy - ŁKS Łódź 2:0 (2:0)

Bramki: Szumilas 72, Biernat 80

GKS: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Marcin Biernat, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga - Sebastian Steblecki, Jakub Piątek, Keon Daniel, Wojciech Szumilas, Łukasz Moneta (89. Dominik Połap) - Mateusz Piątkowski (83. Szymon Lewicki).

ŁKS: Dominik Budzyński - Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Kamil Rozmus - Patryk Bryła (46. Adam Ratajczyk), Maciej Wolski, Michał Trąbka, Ricardo Guima (67. Łukasz Piątek), Piotr Pyrdoł (78. Pirulo) - Rafał Kujawa.

Żółta kartka: Pyrdoł.

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów: 4418.