Totolotek Puchar Polski: Lech zwycięski w Boguchwale. Koncert Van der Harta

Lech Poznań pokonał w rozgrywanym w Boguchwale meczu 1/8 finału Pucharu Polski Stal Stalowa Wola (2:0) i przypieczętował awans do ćwierćfinału. Bohaterem spotkania został bramkarz "Kolejorza" Mickey van der Hart, który obronił wiele kluczowych piłek.

Ten mecz nie mógł ułożyć się lepiej dla piłkarzy Lecha. Podopieczni Dariusza Żurawia wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie, za sprawą precyzyjnego strzału Tymoteusza Puchacza, który przelobował golkipera gospodarzy.

W miarę upływu czasu, coraz mocniej do głosu zaczęła dochodzić Stal. Holenderski bramkarz "Kolejorza" dwoił się i troił, żeby zachować czyste konto. Gracze "Stalówki" pudłowali w doskonałych sytuacjach, a Lech spokojnie czekał na swoje okazje.

W 70. minucie wynik spotkania ustalił Tomasz Dejewski, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po świetnej akcji Pedro Tiby. Gospodarze próbowali zdobyć gola kontaktowego, ale tego dnia nie było mocnych na będącego w świetnej dyspozycji wychowanka Ajaksu Amsterdam.

Stal Stalowa Wola - Lech Poznań 0:2 (0:1)
Bramki: Puchacz 2, Dejewski 69

Stal: Krystian Kalinowski - Michał Mistrzyk (79. Kacper Śpiewak), Piotr Mroziński, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka - Przemysław Stelmach, Łukasz Pietras (75. Filip Wójcik), Bartłomiej Ciepiela (67. Michał Płonka) - Michał Fidziukiewicz, Robert Dadok.

Lech: Mickey van der Hart - Jakub Kamiński (68. Ľubomír Šatka), Tomasz Dejewski, Đorđe Crnomarković, Wołodymyr Kostewycz - João Amaral (66. Karlo Muhar), Jakub Moder, Pedro Tiba, Filip Marchwiński, Tymoteusz Puchacz - Christian Gytkjær (75. Paweł Tomczyk).

Żółte kartki: Stelmach - Crnomarković.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).