EBL: Przełamanie Trefla Sopot w Warszawie

Sopocianie wracają na ścieżkę zwycięstw w Energa Basket Lidze! Trefl pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 92:71.

Z większą energią w ten mecz weszli goście, którzy dzięki trafieniom Carlosa Medlocka i Nany Foullanda prowadzili już 10:3. Legia miała spore problemy z konstruowaniem ofensywy, bardzo długo nie mogła się przełamać. Atak gospodarzy ożywił Filip Matczak, ale nie do zatrzymania był pod koszem Paweł Leończyk. Po 10 minutach było więc 23:13. W drugiej kwarcie po trafieniach Michaela Finke zespół z Warszawy lekko zmniejszał straty do siedmiu punktów. Małą serią 9:0 odpowiedzieli na to sopocianie i dzięki trójce Michała Kolendy ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:26.

Dzięki trójce Drew Brandona zespół trenera Tane Spaseva zbliżył się na 10 punktów w trzeciej kwarcie, ale Trefl nie pozwalał już na nic więcej. W ekipie gości nieźle spisywał się Carlos Medlock, a pod koszami dwoił się i troił Paweł Leończyk. Po rzucie z dystansu Łukasza Kolendy po 30 minutach było 62:49. W kolejnej części spotkania trójki trafiał Cameron Ayers, a ekipa z Sopotu utrzymywała dość bezpieczną przewagę. Ciągle dobrze prezentował się również Kolenda, a po następnej akcji Medlocka prowadzenie wzrosło aż do 23 punktów. Ostatecznie Trefl zwyciężył 92:71.

Najlepszym graczem gości był Carlos Medlock z 21 punktami i 6 asystami. Milan Milovanović zdobył 17 punktów i 11 zbiórek dla gospodarzy.

Legia Warszawa - Trefl Sopot 71:92 (13:23, 13:17, 23:22, 22:30)

Legia Warszawa: Milan Milovanovic 17, Filip Matczak 12, Drew Brandon 10, Michael Finke 9, Michał Michalak 7, Romaric Belemene 6, Keanu Pinder 4, Przemysław Kuźkow 2, Adam Linowski 2, Patryk Nowerski 2, Sebastian Kowalczyk 0, Jakub Nizioł 0

Trefl Sopot: Carlos Medlock 21, Łukasz Kolenda 15, Cameron Ayers 15, Paweł Leończyk 14, Jeff Roberson 9, Michał Kolenda 8, Nana Foulland 4, Karol Kamiński 3, Mikołaj Kurpisz 2, Witalij Kowalenko 1, Sebastian Rompa 0