MŚ IMMAF: Retransmisja walk finałowych z udziałem Polaków w Polsacie Sport Fight

Sporty walki
MŚ IMMAF: Retransmisja walk finałowych z udziałem Polaków w Polsacie Sport Fight
fot. MMA Polska

W dniach 10-16 listopada w Bahrajnie odbyły się Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019. Polscy reprezentanci ze Stowarzyszenia MMA Polska wywalczyli trzy medale - jeden złoty i dwa srebrne. Retransmisja wszystkich walk finałowych z Bahrajnu w najbliższy weekend w Polsacie Sport Fight!

W dniach 10-16 listopada w Bahrajnie odbywały się Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019. Podczas wydarzenia nie zabrakło także naszej reprezentacji. Krajowe stowarzyszenie MMA Polska jako nasz pierwszy, pełnoprawny członek IMMAF powołało reprezentację kraju na zawody. 

 

– Kończymy mistrzostwa świata z trzema medalami w kategoriach juniorskich. Magdalena Czaban wygrała finał jednogłośnie na punkty i po zdobyciu mistrzostwa Europy seniorek została w tym samym roku mistrzynią świata juniorek. Błażej Romanowski i Emil Piątek w finałowych walkach nie sprostali bardzo mocnym zapaśniczo Rosjanom. Emil przegrał decyzją, a Błażej przez techniczny nokaut, głównie z powodu niewystarczającego czasu na regeneracja po wczorajszym wyczerpującym starciu z innym Rosjaninem. Cieszymy się jednak bardzo, bo przecież srebrne medale to nadal ogromny sukces -podsumował występy Polaków Kamil Zawarski, jeden z trenerów reprezentacji.

 

Podczas tegorocznych mistrzostw świata wystąpiło prawie 500 zawodników z ponad 50 krajów. W stolicy Bahrajnu swoje umiejętności pokazali najlepsi amatorzy z całego świata. Najliczniej reprezentowane były niezwykle mocne drużyny Rosji, Kazachstanu oraz Irlandii. Polski zespół liczył łącznie siedmiu zawodników (trzech juniorów i czterech seniorów). Walki odbywały się w aż szesnastu kategoriach wagowych - sześciu kobiecych oraz dziesięciu męskich.

 

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

 

Plan retransmisji walk finałowych Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019:

 

Sobota - 14:00

 

Polsat Sport Fight
walki finałowe juniorów (z udziałem Magdaleny Czaban, Emila Piątka oraz Błażeja Romanowskiego)

 

Niedziela - 13:50

 

Polsat Sport Fight
walki finałowe seniorów

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie