PKO Ekstraklasa: Rasak na dłużej w Wiśle Płock

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Rasak na dłużej w Wiśle Płock
fot. Materiały prasowe

Damian Rasak zdecydował się podpisać nowy kontrakt z Wisłą Płock. Będzie on obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. 23-letni środkowy pomocnik jest piłkarzem Wisły od 1 lipca 2017 roku. Dwa tygodnie później zadebiutował w Ekstraklasie, w inaugurującym sezon meczu z Lechią Gdańsk (0:2). Od tamtej pory wystąpił w 74 spotkaniach.

Tylko w rozgrywkach 2019/20 pochodzący z Torunia Rasak pojawiał się na boisku w 16 z 17 dotychczasowych kolejek. Pauzował jedynie raz z powodu nadmiernej liczby żółtych kartek. Każdy mecz rozpoczynał w podstawowym składzie, co pokazuje, że jest kluczowym zawodnikiem drużyny trenera Radosława Sobolewskiego.

 

Na koncie Wisły na Twitterze zamieszczono krótką wypowiedź piłkarza.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Damian zdecydował się zostać z nami na dłużej. To jeden z naszych kluczowych zawodników, a przedłużenie umowy było jednym z naszych priorytetów. Liczymy, że nasz pomocnik nadal będzie się rozwijał i święcił wspólnie z nami kolejne sukcesy. Teraz czas na rozmowy z innymi zawodnikami, którym w czerwcu wygasają kontrakty - skomentował prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

 

Rasak przyszedł do Wisły po roku spędzonym w Miedzi Legnica. Jego pierwszym klubem była Elana Toruń, w 2015 roku trafił do Chievo Verona, ale nie zagrał w tej druzynie ani jednego meczu. Został bowiem wypożyczony do S.E.F. Torres 1903, klubu z miasta Sassari na Sardynii. Już w 2016 roku był w Legnicy.

 

WYNIKI I TABELA PKO BP EKSTRAKLASY

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze