Pogoda znów spłata figla skoczkom? Zagrożone konkursy w Niżnym Tagile

Zimowe
Pogoda znów spłata figla skoczkom? Zagrożone konkursy w Niżnym Tagile
fot. PAP/EPA

Od początku sezonu pogoda nie jest łaskawa dla skoczków narciarskich. Po loteryjnych zawodach w Wiśle i wietrznej aurze w Ruce - zawodników czekają kolejne problemy. Silny wiatr spodziewany jest również w Niżnym Tagile, trzecim przystanku Pucharu Świata.

Warunki atmosferyczne panujące w obecnym sezonie PŚ nie oszczędzają skoczków, ani organizatorów. Z tego powodu cierpią również kibice, którym nie dane było obejrzeć niedzielnym zawodów w Ruce koło Kuusamo. Z powodu zbyt silnych podmuchów rywalizacja na skoczni Rukatunturi okazała się niemożliwa.


W rosyjskim Niżnym Tagile skoczkowie mogą spodziewać się powtórki z rozrywki. Jeśli wierzyć synoptykom - podczas piątkowych kwalifikacji do sobotniego konkursu - wiatr ma wiać z prędkością nawet do ośmiu metrów na sekundę. Nieco mniejsze podmuchy czekają skoczków w sobotę (5m/s) i niedzielę (6 m/s). Jednak nadal zbyt silne, aby bezpiecznie rozegrać zawody.

Czy w takim przypadku przeniesienie konkursów na skocznie normalną to racjonalny pomysł? Takie rozwiązanie zasugerował na twitterze korespondent portalu skijumping.pl Dominik Formela. 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze