Totolotek Puchar Polski: Cracovia lepsza od Rakowa po serii rzutów karnych

Cracovia wywalczyła awans do 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski. Podopieczni Michała Probierza wyeliminowali Raków Częstochowa po serii rzutów karnych.

Pierwsza połowa w Krakowie nie przyniosła bramek. Choć optyczną przewagę mieli gospodarze, nie potrafili stworzyć sytuacji podbramkowych. W 37. minucie to Raków był o krok od wyjścia na prowadzenie. Piłka po uderzeniu Sebastiana Musiolika trafiła jednak w słupek bramki strzeżonej przez Lukasa Hrosso i wróciła na boisko.

Już na początku drugiej połowy piłkarze Cracovii sygnalizowali zagranie piłki ręką przez defensora Rakowa. Arbiter po konsultacji z systemem VAR nie zdecydował się jednak podyktować jedenastki. W kolejnych minutach drużyny grały ostrożnie i skupiały się przede wszystkim na tym, żeby nie dać się zaskoczyć przeciwnikowi. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy bramek i kibice w Krakowie zobaczyli dogrywkę.

W trakcie dodatkowych 30 minut ponownie od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Hrosso powstrzymał jednak groźny strzał Musiolika. Kilka minut później z dystansu próbował Michal Siplak, jednak tym razem na posterunku znalazł się Michał Gliwa. Podobnie jak w regulaminowym czasie, w dogrywce także żadna z drużyn nie potrafiła otworzyć wyniku meczu i o awansie do kolejnej rundy decydowały rzuty karne.

Konkurs jedenastek od celnego trafienia rozpoczął Janusz Gol. W kolejnej serii karnego zmarnował Petr Schwarz. Później na 2:0 strzelił David Jablonsky, a Raków ponownie spudłował - tym razem po uderzeniu Jarosława Jacha. Gospodarze również w trzeciej serii byli bezbłędni, kiedy Oleksiy Dytyatev pewnym strzałem pokonał Michała Gliwę. Raków wreszcie się przełamał za sprawą Macieja Domańskiego, ale Milan Dimun w kolejnej serii wykorzystał karnego i zapewnił Cracovii awans do ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski.

Cracovia - Raków Częstochowa 0:0 (0:0) 4:1 rz.k.

Rzuty karne: 1-0 Gol, (1-0 Schwarz - obroniony), 2-0 Jablonsky, (2-0 Jach - obroniony), 3-0 Dytyatev, 3-1 Domański, 4-1 Dimun

Cracovia: Lukas Hrosso - Diego, David Jablonsky, Oleksiy Dytyatev, Michal Siplak - Milan Dimun - Sebastian Strózik (71. Rubio [106. Janusz Gol]), Sylwester Lusiusz, Bojan Cecaric (46. Michał Rakoczy), Tomas Vestenicky (82. Mateusz Wdowiak) - Filip Piszczek

Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Tomas Petrasek, Emir Azemovic (78. Kamil Kościelny), Jarosław Jach - Piotr Malinowski, Petr Schwarz, Ruslan Babenko, Michał Skóraś (85. Kamil Piątkowski), Daniel Bartl (78. Maciej Domański) - Miłosz Szczepański (103. Aleksandar Kolev), Sebastian Musiolik

Żółte kartki: Rakoczy, Dytatyev - Petrasek