Uznański: Polska będzie krajem wiodącym na ME 2021

Siatkówka

W czwartkowe popołudnie Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że Polska będzie współorganizatorem mistrzostw Europy 2021. - Bardzo się cieszymy, że władze CEV zaufały Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Znaleźliśmy się w gronie czterech krajów obok Czech, Estonii i Finlandii, które będą organizować męskie mistrzostwa Europy w 2021 roku - oświadczył rzecznik prasowy PZPS, Janusz Uznański. 

Polska od pewnego czasu była brana pod uwagę w roli współgospodarza imprezy. W czwartkowe popołudnie te przypuszczenia oficjalnie się potwierdziły. Co ciekawe nasz kraj zorganizuje największą liczbę spotkań spośród wszystkich gospodarzy. 

 

- Polska będzie krajem wiodącym, który po raz kolejny zaprezentuje swoją sprawność organizacyjną. Mamy nadzieję, że w ślad za tym pójdą również wyniki sportowe. W naszym kraju odbędą się mecze fazy grupowej, 1/8 finału, a także spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz przede wszystkim starcia w strefie medalowej. Chcielibyśmy, aby w niej znalazła się reprezentacja Biało-Czerwonych - przyznał Uznański.

 

Kibice w kraju nad Wisłą muszą uzbroić się jednak w cierpliwość. W połowie grudnia CEV ogłosi miasta, które będą gościć najlepsze 24 reprezentacje Starego kontynentu.


- Nie znamy jeszcze miejsc, gdzie odbędą się mecze finałowe. Chcemy jednak ukontentować kibiców, dlatego spotkania będą odbywać się w różnych miastach. To jest nasza koncepcja. Mamy nadzieje, że ten pomysł spotka się z przychylnością władz CEV. Te pierwsze ustalenia dotyczące formuły rozgrywek i podziału między państwa będą miały miejsce 17 grudnia podczas spotkania w głównej siedzibie w Luksemburgu. To tam będziemy poznawać zręby przebiegu i formuły przebiegu - podsumował. 

 

Polska będzie organizować ME  trzeci raz w historii. Premierowy czempionat obył się w naszym kraju w 2013 roku, kiedy współorganizowaliśmy turniej z Danią. Cztery lata później Polska była samodzielnym gospodarzem turnieju.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze