EBL: Śląsk się obudził. Wrocławianie wygrali w Ostrowie Wielkopolskim

Koszykarze Śląska Wrocław pokonali na wyjeździe BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 100:80 (23:21, 22:16, 32:26,23:17) w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. Wrocławianie odnieśli w ten zwycięstwo po czterech kolejnych porażkach, pierwsze pod wodzą trenera Olivera Vidina. Po 18 punktów dla gości zdobyli Devoe Joseph, Mathieu Wojciechowski i Aleksander Dziewa. Po 15 punktów dla gospodarzy rzucili Jay Threatt i Filip Dylewicz.

Niezły początek meczu zanotował Michał Gabiński, to dzięki jego celnym rzutom wrocławianie mieli małą przewagę. Podobnymi akcjami odpowiadał jednak Dylewicz, przez co mecz był bardzo wyrównany. Dobre i wszechstronne wejście miał też Dziewa, po jego trafieniach WKS Śląsk po 10 minutach prowadził 23:21.

Druga kwarta była bardzo podobna, a żadna z drużyn nie była w stanie budować przewagi. Dopiero po późniejszych "trójkach" Wojciechowskiego oraz Josepha goście uciekli na osiem punktów. Zespołowi trenera Vidina udawało się utrzymywać prowadzenie, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:37.

W trzeciej kwarcie kolejne "trójki" Wojciechowskiego oraz Gabińskiego dały nawet 14 punktów przewagi gościom. BM Slam Stal odpowiadała dokładnie tą samą bronią i po trafieniu Dylewicza zbliżyła się na osiem punktów. Później świetnie grał też Łączyński, swoje akcje dokładał Dziewa, a WKS Śląsk kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach prowadził 77:63.

Czwartą kwartę wrocławianie rozpoczęli od małej serii 5:0 i byli bardzo pewni siebie. Zespół trenera Łukasza Majewskiego zanotował jeszcze ofensywny zryw, ale przewaga była zbyt duża, a dodatkowo goście mieli przecież w składzie skutecznego Josepha. Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli 100:80.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław 80:100 (21:23, 16:22, 26:32, 17:23)

BM Slam Stal: Filip Dylewicz 15, Jay Threatt 15, Nikola Jevtović 11, Jarosław Mokros 10, Jakub Garbacz 9, Daniel Szymkiewicz 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Paulius Dambrauskas 3, Łukasz Wiśniewski 2, Szymon Ryżek 0.

WKS Śląsk Wrocław: Mathieu Wojciechowski 18, Aleksander Dziewa 18, Devoe Joseph 17, Michael Humphrey 14, Kamil Łączyński 11, Torin Dorn 10, Michał Gabiński 9, Michał Jodłowski 2, Jakub Musiał 0, Andrew Chrabascz 0, Norbert Kulon 0, Tomasz Żeleźniak 0.