Formuła 1: Aston Martin na celowniku Strolla

Moto
Formuła 1: Aston Martin na celowniku Strolla
fot. PAP

Kanadyjski miliarder, współwłaściciel zespołu Formuły 1 Racing Point (dawny Force India) Lawrence Stroll planuje kupić większościowy pakiet udziałów brytyjskiego koncernu samochodowego Aston Martin, obecnego na giełdzie od października 2018 roku - ujawniły portale motoryzacyjne.

Jak spekulują media, Stroll planuje spore zmiany w zespole Racing Point. Po sezonie 2020 chce zmienić nazwę ekipy mającej siedzibę w Silverstone na Aston Martin i pod taką nazwą teamu rozpocząć rywalizację w 2021 roku.

 

Kanadyjczyk nie kryje, że widzi w przyszłości ogromne możliwości technologiczne dla zespołu Formuły 1 dzięki współpracy z inżynierami brytyjskiego koncernu. W motosporcie jest on aktywny od wielu lat. Aston Martin Racing wystawia zespół w wyścigach GT, w F1 marka sponsoruje zespół Red Bull Racing, a w cyklu DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) startuje szwajcarski team R-Motorsport dysponujący czterema Aston Martinami Vantage.

 

W tegorocznym sezonie zespół Racing Point zajął w klasyfikacji konstruktorów siódme miejsce, indywidualnie Meksykanin Sergio Perez był 10., a drugi kierowca, syn właściciela zespołu Lance Stroll - 15. To wyniki niesatysfakcjonujące Kanadyjczyka, stąd planowane zmiany.

 

Akcje Aston Martin Lagonda Global Holdings od wejścia na rynek w drugiej połowie 2018 roku znacznie straciły na wartości - z 19 do około 6 funtów. Teraz po ujawnieniu planów Strolla ich notowania wzrosły o około 12 procent, można się także spodziewać, że być może nadal będą zwyżkowały po zmianach właścicielskich.

 

Oficjalnie planów inwestycyjnych Strolla seniora nie udało się jednak nikomu potwierdzić. W siedzibie Racing Point trwają już przygotowania do nowego sezonu F1. 

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze