PlusLiga: Cuprum Lubin - BKS Visła Bydgoszcz. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Cuprum Lubin - BKS Visła Bydgoszcz. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W 9. kolejce PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin podejmą BKS Visłę Bydgoszcz. Będzie to starcie dziesiątej drużyny w tabeli z trzynastą. Czy goście będą w stanie odnieść pierwsze w sezonie zwycięstwo? Transmisja meczu Cuprum Lubin - BKS Visła Bydgoszcz w Polsacie Sport.

Lubinianie w obecnym sezonie grają mocno w kratkę. W dotychczasowych dziesięciu meczach tylko trzykrotnie schodzili z parkietu z podniesionymi głowami. Na uwagę zasługuje fakt, że pokonali na wyjeździe po tie-breaku PGE Skrę Bełchatów. Triumf odnieśli także w ostatniej kolejce, deklasując w trzech setach beniaminka z Suwałk. Czy pójdą za ciosem w spotkaniu z bydgoszczanami, którzy jeszcze nie odnieśli w tym sezonie zwycięstwa?

 

- BKS Visła to trudny przeciwnik. Zespoły, które nie wygrywają i nie punktują są coraz bardziej głodne zwycięstwa. Zostawiają całe serducho na parkiecie. Musimy być świadomi rangi tego meczu i nie dać się zwieść tabeli. To być może będzie dla nas najcięższy mecz pod kątem koncentracji od początku do końca. Oglądałem bydgoszczan ze wszystkich stron i na pewno jest to zespół, któremu choć na chwilę odda się inicjatywę to naprawdę może zaszkodzić każdemu.


Czy stać na to bydgoski zespół, który na krajowych parkietach przeżywa kryzys? BKS pod wodzą Przemysława Michalczyka w rozgrywkach 2019/2020 zanotował dziesięć porażek i z pięcioma "oczkami" zajmuje przedostatnie miejsce. Za nimi z zerowym dorobkiem punktowym jest tylko MKS Będzin.

 

Bezpośrednie starcia w PlusLidze przemawiają na korzyść gospodarzy piątkowej potyczki, którzy zanotowali osiem zwycięstw. W czterech starciach lepsi byli bydgoszczanie. Czy w Lubinie będą w stanie pokusić się o piąty triumf nad Cuprum, a pierwszy w obecnych rozgrywkach?

 

Transmisja meczu Cuprum Lubin - BKS Visła Bydgoszcz od 17:30 w Polsacie Sport.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze