PŚ w kolarstwie torowym: Polskie drużyny na podium w Cambridge

Dwa drugie miejsca w sprincie drużynowym wywalczyli reprezentanci Polski w zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w nowozelandzkim Cambridge. Urszula Łoś i Marlena Karwacka przegrały tylko z ekipą gospodarzy, a Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk ulegli w finale Japończykom. Są też nowe rekordy Polski.

Obie drużyny sprinterskie poprawiły rekordy kraju. W pierwszej rundzie Bielecki, Rudyk i Krzysztof Maksel uzyskali czas 42,872, po raz pierwszy łamiąc barierę 43 sekund.

Łoś i Karwacka najszybciej pokonały dwa okrążenia toru również w pierwszej rundzie - 32,791, a poniżej 33 sekund, dotąd dla nich granicy nieosiągalnej, pojechały jeszcze w finale.

W pierwszym dniu imprezy w Cambridge rozegrano także wyścigi drużynowe na 4 km na dochodzenie. Najlepsi okazali się Szwajcarzy i Nowozelandki. Polacy nie startowali, a Polki w składzie Daria Pikulik, Nikol Płosaj, Katarzyna Pawłowska i Łucja Pietrzak zajęły piąte miejsce.