PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Popis Polek w sprincie drużynowym

W zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Nur-Sultan w Kazachstanie Polki w sprincie drużynowym wywalczyły trzecie miejsce. Zespół, który wystąpił w składzie Kaja Ziomek, Karolina Bosiek i Patrycja Wójcik uzyskał czas 1.30,09. Wygrały Holenderki - 1.27,95 przed Rosjankami - 1.29,70.

Natalia Czerwonka zajęła 13. miejsce na 1000 m. Polka była wolniejsza o 2,39 s od zwyciężczyni Amerykanki Brittany Bowe, która uzyskała 1.14,28.

Druga była Rosjanka Daria Chaczanowa - 1.14,75, a trzecia jej rodaczka Olga Fatkulina - 1.15,09. W klasyfikacji generalnej PŚ po dwóch z pięciu zawodów prowadzi Bowe - 120 pkt, Czerwonka jest na 13. pozycji z dorobkiem 56 pkt.

Na 5000 m kobiet zwyciężyła Kanadyjka Ivanie Blondin w czasie 6.54,95. Drugie miejsce wywalczyła Czeszka Martina Sablikova - 6.55,00, a trzecie Kanadyjka Isabelle Weidemann - 6.55,81. Rekord świata wynosi 6.42,01 i należy do Sablikovej. W PŚ liderką po trzech z sześciu zawodów jest Sablikova - 157 pkt, przed Weidemann - 151 i Blondin - 142.

W rywalizacji mężczyzn na 500 m najszybszy był Rosjanin Wiktor Musztakow - 34,64 s przed swoim rodakiem Rusłanem Muraszowem - 34,64 i Kanadyjczykiem Alexem Boisvert-Lacroixem - 34,73. Na 11. pozycji został sklasyfikowany Artur Nogal w czasie 35,10 (strata 0,46 s do zwycięzcy), a na 17. Piotr Michalski - 35,21 (strata 0,57 s).

W klasyfikacji generalnej (po 3 z 8 wyścigów) prowadzi reprezentant Korei Południowej Kim Jun Ho - 143 pkt. Koreańczyk był w Nur-Sultan piąty ze stratą 0,23 s do zwycięzcy. Drugi jest Musztakow - 134, a trzeci Muraszow - 126. Michalski plasuje się na 19. pozycji z dorobkiem 71 pkt, tuż za nim jest Nogal - 70.

W sprincie drużynowym mężczyzn Polska (Nogal, Michalski i Damian Żurek) zajęła 7. miejsce uzyskując czas 1.23,30. Triumfowali Holendrzy przed Norwegami i Szwajcarami.

Transmisje zawodów PŚ w łyżwiarstwie szybkim na sportowych antenach Polsatu i Polsatsport.pl.