PŚ w short tracku: Maliszewska w ćwierćfinale 500 m w Szanghaju

Zimowe
PŚ w short tracku: Maliszewska w ćwierćfinale 500 m w Szanghaju
fot.

Natalia Maliszewska pewnie awansowała do ćwierćfinału rywalizacji na swoim koronnym dystansie 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Szanghaju. Wśród mężczyzn do tego etapu przebił się Rafał Anikej.

Maliszewska, trzecia w pucharowej klasyfikacji w tej konkurencji, wygrała swój bieg eliminacyjny i uzyskała najlepszy czas ze wszystkich startujących.

 

Na pierwszym etapie rywalizacji odpadły Nicole Mazur i Kamila Stormowska, która została zdyskwalifikowana. Podobnie potoczyły się ich losy na 1000 m.

 

W ćwierćfinale, choć była to premierowa runda, odpadły startujące na 1500 m Gabriela Topolska i Patrycja Maliszewska.

 

Anikej zajął drugą pozycję w swoim przedbiegu na 500 m i awansował do ćwierćfinału. W repesażu szansy szukać będzie jeszcze Łukasz Kuczyński.

 

Anikej będzie też kontynuował walkę z rywalami na dystansie dwukrotnie dłuższym, gdzie zapewnił sobie już miejsce w ćwierćfinale. Pawła Adamskiego czekać będzie repesaż.

 

Z kolei Adamski i Mateusz Krzemiński na pierwszym starcie - w ćwierćfinale - zakończyli zmagania na dystansie 1500 m.

 

Ósme dotychczas w klasyfikacji PŚ w sztafecie na 3000 m Polki w Szanghaju nie awansowały do półfinału. Stormowska, Mazur i siostry Maliszewskie zaliczyły nieudany występ i zajęły ostatnie miejsce w swoim ćwierćfinale.

 

Równie słabo spisali się na 5000 m mężczyźni, którzy startowali w składzie: Kuczyński, Krzemiński, Adamski, Anikej.

 

Po dyskwalifikacji na ostatniej pozycji w ćwierćfinale uplasowała się sztafeta mieszana na 2000 m. Biało-czerwoni startowali w składzie: Stormowska, Kuczyński, Natalia Maliszewska i Anikej.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie