Siatkarka przekazała radosną wiadomość i... rozwiązała kontrakt z polskim klubem

Siatkówka
Siatkarka przekazała radosną wiadomość i... rozwiązała kontrakt z polskim klubem
fot. PAP

W piątkowym spotkaniu z Developresem SkyRes Rzeszów nie wystąpiła Pavla Smidova – podstawowa rozgrywająca BKS Stal Bielsko-Biała. Trener Bartłomiej Piekarczyk nie chciał ryzykować zdrowia siatkarki, bowiem kilka dni wcześniej poinformowała ona, że jest w ciąży. W tej sytuacji klub zgodził się na rozwiązanie kontraktu zawodniczki za porozumieniem stron.

Życie pisze czasem różne scenariusze. Gdy się tylko dowiedziałam rozmawiałam z trenerem i poinformowałam Prezesa klubu. Wspólnie zdecydowaliśmy o rozwiązaniu kontraktu. Dziękuję wszystkim, których poznałam w BKS za ten wspólny czas. Dziękuję kibicom za dobre przyjęcie mnie w Bielsku-Białej. Teraz czeka mnie nowa rola – przyznała zawodniczka.

 

27-letnia Smidova (z domu Vincourova) przeszła do Stali przed rozpoczęciem sezonu 2019/20. Wcześniej była m.in. zawodniczką Grot Budowlanych Łódź (2015–18). Od 2010 roku występuje w reprezentacji Czech.

 

Drużyna z Bielska-Białej, która udanie rozpoczęła sezon (5 zwycięstw – 3 porażki) będzie musiała w tej sytuacji szukać zastępstwa na pozycji rozgrywającej. W kadrze jest 21-letnia Marta Krajewska, która wyszła w pierwszym składzie w meczu z Developresem (0:3). Teraz do pierwszej drużyny dołączyła 17-letnia juniorka Ewa Kostera.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA LIGI SIATKÓWKI KOBIET

RM, Polsat Sport, bks.bielsko.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze