Trybunał Arbitrażowy łaskawy dla Chelsea. Zakaz transferowy skrócony

Piłka nożna
Trybunał Arbitrażowy łaskawy dla Chelsea. Zakaz transferowy skrócony
fot. PAP

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie pozytywnie rozpatrzył odwołanie Chelsea w sprawie zakazu transferowego do końca stycznia 2020 roku. Oznacza to, że londyńczycy od 1 stycznia mogą ruszyć na zakupy.

Chelsea została ukarana przez FIFA zakazem rejestracji nowych zawodników za nieprawidłowości przy pozyskiwaniu niepełnoletnich piłkarzy. Sprawa ciągnęła się od lutego 2019 roku, a zdaniem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Anglicy naruszyli przepisy ponad 100 razy. Surowa kara miała obowiązywać latem 2019 i w styczniu 2020 roku.

 

Londyński klub w czerwcu odwołał się jednak do CAS, czyli Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Wcześniej Komisja Odwoławcza FIFA odrzuciła odwołanie Chelsea dotyczące wspomnianego zakazu. CAS uznał natomiast, że kara jest zbyt drakońska i skrócił ją o jedno okno transferowe, a także zmniejszył grzywnę o połowę – z 600 tysięcy franków szwajcarskich do 300 tysięcy.

W związku z decyzją CAS Anglicy od 1 stycznia 2020 roku będą mogli pozyskiwać nowych piłkarzy. Trener Frank Lampard na swojej liście ma już podobno m.in. Jadona Sancho z Borussii Dortmund. 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze