Bundesliga: Borussia ograła Bayern i pozostaje liderem. Asysta Piszczka

W Moenchengladbach Borussia pokonała Bayern Monachium 2:1 i utrzymała fotel lidera Bundesligi. Druga Borussia w Dortmundzie rozgromiła natomiast Fortunę Dusseldorf 5:0. Asystę przy bramce Marco Reusa zanotował Łukasz Piszczek.

W Moenchengladbach spotkały się dwa zespoły, które wciąż marzą o mistrzostwie Niemiec. To jednak nie Borussia, a czwarty w tabeli Bayern, był stroną dominującą. Choć do przerwy nie padły bramki, to monachijczycy mieli kilka świetnych sytuacji. Do siatki Yanna Sommera nie trafił jednak ani Robert Lewandowski, ani Thomas Mueller, ani Ivan Perisić.

Zaraz po przerwie duet Mueller-Perisić przeprowadził na skraju pola karnego akcję, która dała Bayernowi prowadzenie. Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Hansa-Dietera Flicka pójdą za ciosem, do wyrównania doprowadził Ramy Bensebaini, który w 60. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 86. minucie żółtą kartą został ukarany Lewandowski, a w doliczonym czasie gry czerwony kartonik zobaczył Javi Martinez. Co więcej, sędzia Marco Fritz podyktował rzut karny, który w 92. minucie wykorzystał Bensebaini. Dzięki zwycięstwu 2:1 Borussia pozostała liderem Bundesligi.

Piszczek z asystą

Swój mecz rozegrała także Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w podstawowym składzie. Piąte w tabeli BVB zmierzyło się z walczącą o utrzymanie Fortuną Dusseldorf. Tym razem trener Friedhelm Funkel zdecydował, że trzeci Polak grający w Bundeslidze – Dawid Kownacki – sobotnie spotkanie rozpocznie na ławce rezerwowych. Piłkarzom Fortuny sił na odpieranie ataków Borussii starczyło na 43. minuty, gdy do siatki z bliskiej odległości trafił Marco Reus. Asystę przy tym trafieniu zanotował Piszczek, który na chwilę wcielił się w rolę... rozgrywającego.

W drugiej połowie do bramki trafili jeszcze Thorgan Hazard, Jadon Sancho (dwukrotnie) i po raz drugi – Reus, a Borussia wygrała aż 5:0. W 59. minucie na murawie pojawił się Kownacki (zmienił Jeana Zimmera), a w 78. minucie plac gry opuścił Piszczek, którego zastąpił Leonardo Balerdiego.

Zwycięstwo Lipska

W pozostałych meczach najważniejszym wydarzeniem było zwycięstwo RB Lipsk, który dzięki pokonaniu u siebie TSG Hoffenheim 3:1, utrzymał drugie miejsce w tabeli. W pozostałych meczach Augsburg pokonał FSV Mainz 2:1, a SC Freiburg wygrał 1:0 z VfL Wolfsburg. O 18.30 rozpocznie się spotkanie Bayeru Leverkusen z Schalke.

Mecze Bundesligi można oglądać na antenach Eleven Sports.