Joshua zdominował Ruiza w hitowym rewanżu!

Sporty walki
Joshua zdominował Ruiza w hitowym rewanżu!
fot. PAP

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) wrócił na tron wagi ciężkiej! W walce wieczoru w Arabii Saudyjskiej pokonał jednogłośnie na punkty Andy'ego Ruiza Jr. (33-2, 22 KO), odzyskując pasy mistrzowskie WBA, IBF, WBO oraz IBO.

W czerwcu tego roku obaj pięściarze spotkali się w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Meksykanin wskoczył do karty walk niemal w ostatniej chwili, więc mało kto dawał mu szanse. Joshua (22-1, 21 KO) był już szykowany do hitowego pojedynku z Deontayem Wilderem, tymczasem przeżył szok. Miał Ruiza Jr. (33-1, 22 KO) na deskach, jednak nie potrafił tego wykorzystać. "Destroyer" wstał, a następnie czterokrotnie powalił przeciwnika. W końcu sędzia Michael Griffin wkroczył do akcji. Sensacja stała się faktem.

 

Ruiz Jr zapowiadał zupełnie inne przygotowanie do tego starcia. Przede wszystkim miał wnieść znacznie mniej na wagę. Kiedy jednak doszło do ceremonii ważenia, okazało się, że pierwszy w historii meksykański mistrz wagi ciężkiej... waży blisko 7 kilogramów więcej! Z kolei Joshua był o 5 kilogramów lżejszy. To dobitnie pokazało, że chciał podnieść poziom szybkości.

 

Już w pierwszej rundzie, choć początek tego nie zwiastował, Joshua rozciął Ruizowi łuk brwiowy. Anglik dobrze pracował na nogach i nie wdawał się w bijatykę, wyciągając wnioski z pierwszego starcia. Przede wszystkim dobrze stopował rywala lewym prostym. 

Ruiz Jr miał kilka zrywów w tej walce. Starał się skracać dystans, ale Joshua albo mądrze klinczował, albo mądrze odskakiwał. A do tego sam bił bardzo mocno. Meksykanin ma jednak bardzo twardą głowę, więc nawet się nie skrzywił. Mimo to zdecydowanie przegrał ten pojedynek na kartach punktowych.

 

Sędziowie punktowali 118:110, 118:110 oraz 119:109. Oczywiście dla Joshuy.

 

Anglik zarobił za to starcie 60 milionów funtów, a Ruiz Jr zainkasował 10 milionów funtów.


Wynik walki:

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) pokonał jednogłośnie na punkty (2x 118:110, 119:109) Andy'ego Ruiza Jr. (33-2, 22 KO). 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie