KSW 52: Parnasse obronił pas. Rywal był bezradny

Sporty walki

Salahdine Parnasse (14-0, 2 KO, 4 SUB) nie pozostawił żadnych złudzeń, kto był lepszy i pewnie pokonał Ivana Buchingera (36-7, 8 KO, 22 SUB) podczas gali KSW 52. Tym samym obronił pas tymczasowego mistrza kategorii piórkowej. Sędziowie punktowali 50:45, 50:45 i 50:44 na korzyść Francuza.

Parnasse po raz pierwszy bronił tymczasowego mistrzostwa w kategorii piórkowej. Jego rywalem był 33-latek, będący jednym z najbardziej utytułowanych zawodników swojej kategorii na Starym Kontynencie. W jego gablocie wiszą pasy organizacji M-1, Cage Warriors oraz XFN.

 

Pierwsza runda to blisko cztery minuty przewagi Parnasse'a w stójce. Po chwili obaj zawodnicy trafili pod siatkę, gdzie Francuz obalił rywala. Walka szybko wróciła jednak do płaszczyzny kickbokserskiej, gdzie Parnasse zaakcentował przewagę mocnym ciosem na koniec.

 

Buchinger próbował na początku drugiej odsłony podkręcić tempo, ale Parnasse trafił mocnym ciosem. Po chwili Słowak i Francuz, podobnie jak wcześniej, znaleźli się przy siatce.

 

Trzecia runda miała podobny przebieg do wcześniejszych. Minuta stójki i Parnasse kontrolujący rywala przy siatce. Po chwili panowie wrócili do wymieniania ciosów, gdzie celniej trafiał Francuz.

 

Buchinger był bezradny. Słowak próbował ekwilibrystycznych technik, ale Francuz bez problemów sobie z tym radził. Piąta runda była pokazem MMA w wykonaniu Francuza. Parnasse był lepszy w każdym elemencie.

 

MC, BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie