Liga VTB: Porażka Stelmetu BC z Uniksem Kazań

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra przegrali w Kazaniu z Uniksem 73:86 (17:25, 17:25, 24:12, 15:24) w swoim ósmym występie w Zjednoczonej Lidze VTB. To ich piąta porażka w sezonie, która spowodowała, że spadli w tabeli z ósmego na 10. miejsce.

Gospodarze mieli przewagę w pierwszych dwóch kwartach, kontrolowali sytuację na parkiecie. Zielonogórzanie zagrali najlepiej w trzeciej odsłonie i na początku czwartej kwarty, po rzucie Jarosława Zyskowskiego, przegrywali tylko 64:65.

Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy w ostatnich pięciu minutach uzyskali 10 pkt, podczas gdy zawodnicy Stelmetu tylko trzy. Rosjanie trafili 11 razy zza lini 6,75 m, a podopieczni trenera Żana Tabaka - sześć.

W składzie Stelmetu zabrakło szwedzkiego rozgrywajacego Ludviga Hakansona.

Zespół z Zielonej Góry z bilansem 3-5 zajmuje 10. lokatę w 13-zespołowej lidze VTB. Z kompletem dziewięciu wygranych prowadzi drużyna Chimki Moskwa. Kolejne spotkanie Stelmet rozegra 15 grudnia we własnej hali z Cmokami Mińsk.

Uniks Kazań - Stelmet Enea BC Zielona Góra 86:73 (25:17, 25:17, 12:24, 24:15)