PlusLiga: Beniaminek znów sprawił niespodziankę! Ślepsk wygrywa w Radomiu

W sobotnim spotkaniu 9. kolejki PlusLigi ekipa Ślepska Malow Suwałki pokonała w Radomiu Cerrad Enea Czarnych 3:2. Dla beniaminka tej klasy rozgrywkowej to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Faworytami byli gospodarze, którzy w poprzedniej kolejce zwyciężyli na wyjeździe Aluron CMC Zawiercie 3:1 i przed sobotnim starciem wyprzedzali ekipę Ślepska o dziewięć punktów.

Suwałczanie przegrali dwie wcześniejsze konfrontacje i liczyli, że uda im się przerwać złą passę na Mazowszu. Podopieczni Andrzeja Kowala dwukrotnie cieszyli się z wygranych w tym sezonie, pokonując w Rzeszowie Asseco Resovię oraz we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn.

Ku zaskoczeniu kibiców miejscowych, pierwszy set toczył się pod dyktando beniaminka. Co ciekawe, radomianie wyszli na prowadzenie 5:2 i wydawało się, że to oni będą kontrolować przebieg wydarzeń. Przyjezdni szybko doprowadzili do remisu (8:8), a następnie przejęli inicjatywę, efektem czego wynik 19:12 dla Ślepska. Goście nie pozwolili rywalom na dogonienie się w tej partii.

W drugim secie początek wymiany był bardzo wyrównany. W środkowej fazie ekipa Kowala prowadziła trzema "oczkami" (15:12), ale im bliżej końca, tym Czarni zaczęli dominować. Siatkarze Ślepska zanotowali kompletny przestój na finiszu, kiedy to od stanu 20:20 stracili pięć punktów z rzędu.

Trzeci set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Radomianie długo utrzymywali kilkupunktową przewagę (16:12,20:16) i mieli cztery piłki setowe. Suwałczanie wygrali trzy kolejne akcje, czym nałożyli presję na rywali. Ci jednak utrzymali nerwy na wodzy i zdobyli decydujący punkt.

Prowadzenie w meczu 2:1 Cerrad Enea Czarnych mogło sugerować, że czwarta odsłona będzie ostatnią. Nic bardziej mylnego. Radomianie nieoczekiwanie oddali inicjatywę. Początek to wynik 4:0 dla Ślepska. Chwilkę później kibice w radomskiej hali przecierali oczy ze zdumienia, gdy suwałczanie odskoczyli na osiem "oczek" (12:4). Gospodarze nie byli w stanie zbliżyć się do przeciwników, efektem czego tie-break.

A w nim powtórka z poprzedniej partii, ale w krótszym wydaniu. Beniaminek PlusLigi wyszedł na prowadzenie 5:1, a na zmianę stron prowadził 8:4. W decydującym momencie Ślepsk "wrzucił wyższy bieg" i ostatecznie wygrał 15:7 i cały mecz 3:2.

MVP spotkania - Bartłomiej Bołądź

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (18:25,25:20,25:23,18:25,7:15)