Premier League: Mistrzowska forma i kolejne zwycięstwo Liverpoolu

Zmieniają się stadiony, zmieniają się okoliczności, ale nie zmienia się jedno: Liverpool jest na fali zwycięstw i powiększa swoją przewagę na czele tabeli Premier League. Tym razem łupem wicemistrzów Anglii padł Bournemouth.

The Reds stają się specjalistami od triumfów na Vitality Stadium i nie inaczej było tym. razem. Już w pierwszej połowie lider wyszedł na prowadzenie po trafieniach Alexa Oxlade-Chamberlaina i Naby'ego Keity.

Gospodarze byli bezradni wobec świetnie funkcjonującego kolektywu Jurgena Kloppa. Mimo zdobycia bramki ze spalonego, Wisienki zakończyły spotkanie bez oddania celnego strzału. Wynik w drugiej połowie ustalił Mohamed Salah.

Równie dobrze tego popołudnia poszło Tottenhamowi, który odbudował się po porażce na Old Trafford. Koguty rozgromiły Burnley aż 5:0 po dublecie Harry'ego Kane'a oraz golach Sona Heung-mina, Moussy Sissoko i Lucasa Moury.

Everton świetnie zareagował na zwolnienie Marco Silvy. The Toffees wygrali 3:1 z Chelsea.