Serie A: Dawidowicz wyleciał z boiska. Jego drużyna przegrała

W spotkaniu 15. kolejki Serie A ekipa Atalanty pokonała przed własną publicznością Veronę 3:2. W barwach gości od pierwszej minuty wystąpił Paweł Dawidowicz, który w końcówce spotkania otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W doliczonym czasie gry jego zespół stracił gola na wagę porażki.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 23. minucie, ale jeszcze przed przerwą piłkarze Atalanty doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie piłkarze Verony zdobyli bramkę w 57. minucie, ale były to miłe złego początki. Już w 64. minucie gospodarze z rzutu karnego ponownie wyrównali. Cztery minuty później żółtą kartkę za przytrzymywanie rywala otrzymał Dawidowicz.

W 85. minucie polski zawodnik popełnił ten sam błąd i w konsekwencji otrzymał drugą żółtą i czerwoną kartkę. To już druga "czerwień" dla 24-latka w tym sezonie. Wcześniej z boiska wyleciał w 1. kolejce Serie A, kiedy już w 13. minucie został ukarany za podcięcie.

Gra w osłabieniu Verony pomogła gospodarzom zadać cios na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry. Uczestnik tegorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzów odniósł zatem drugi z rzędu triumf. Dla Verony to druga porażka z rzędu.

Drugi z Polaków w barwach Verony Mariusz Stępiński spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Atalanta Bergamo - Hellas Verona 3:2 (1:1)
Bramki: Rusłan Malinowski 44, Luis Muriel 64 (k), Berat Dijmsiti 90+3 - Samuel Di Carmine 23,57

Czerwona kartka: Paweł Dawidowicz (85, za drugą żółtą)

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.