Serie A: Kapitalna podwójna interwencja Szczęsnego! Polak obronił karnego i dobitkę (WIDEO)

W 15. kolejce Serie A ekipa Juventusu poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. W szlagierowym starciu "Stara Dama" przegrała na wyjeździe z Lazio Rzym 1:3. Gospodarze mogli zanotować jeszcze więcej trafień, ale świetnie w bramce mistrzów Włoch spisał się Wojciech Szczęsny.

Mimo porażki, reprezentant Polski powinien zebrać wiele pochwał za sobotnie starcie. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:1. Kłopoty Juventusu zaczęły się od czerwonej kartki dla Juana Cuadrado, który w drugiej połowie podciął rywala wychodzącego sam na sam z bramkarzem. Pięć minut później Lazio wyszło na prowadzenie 2:1.

W dalszej fazie rywalizacji, grający w przewadze gospodarze dominowali. Joaquin Correa, według arbitra, został sfaulowany w polu karnym Juventusu przez Szczęsnego, efektem czego podyktowana została"jedenastka" dla miejscowych. Powtórki telewizyjne pokazały, że decyzja o wskazaniu na wapno przez sędziego była kontrowersyjna.

Do karnego podszedł Ciro Immobile. Lider klasyfikacji strzelców Serie A przegrał jednak pojedynek ze Szczęsnym, który dodatkowo w efektowny sposób obronił jego dobitkę.

W doliczonym czasie gry Lazio strzeliło trzeciego gola i ustaliło wynik na 3:1.

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.