ME w pływaniu: Złoty medal kobiecej sztafety 4x50 m stylem zmiennym

Inne
ME w pływaniu: Złoty medal kobiecej sztafety 4x50 m stylem zmiennym
fot. PAP

Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym, w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick, zdobyła złoty medal pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Glasgow. Polki o 0,07 s wyprzedziły Włoszki.

Trzecie miejsce zajęły Rosjanki - 0,11 s straty.

 

Biało-Czerwone od początku płynęły bardzo dobrze. Po pierwszej zmianie, na której stylem grzbietowym rywalizowała Tchórz, zajmowały trzecie miejsce z minimalną stratą. Drugi wynik na swojej zmianie osiągnęła żabkarka Sztandera.

 

Nieco słabiej spisała się najmłodsza w drużynie, 18-letnia Fiedkiewicz. Wasick jednak nie dała rywalkom żadnych szans. Miała bardzo dobrą reakcję startową, a później osiągnęła zdecydowanie najlepszy wynik wśród kraulistek i z nawiązką odrobiła stratę.

 

To piąty medal zdobyty przez Polaków w tej imprezie. Pierwszego dnia zawodów Radosław Kawęcki zdobył złoty na 200 metrów stylem grzbietowym, a srebrny wywalczyła sztafeta mężczyzn 4x50 m stylem dowolnym. Dzień później Marcin Cieślak wywalczył brązowy na 100 m stylem motylkowym. W sobotę natomiast także trzecia była Tchórz na 50 m stylem grzbietowym.

PAP, NP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze