PlusLiga: Pewny triumf PGE Skry. Aluron Virtu CMC Zawiercie bez argumentów

Siatkówka

W niedzielnym meczu 9. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów zgodnie z planem pokonała Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 i zrehabilitowała się za porażkę w Jastrzębiu. MVP spotkania został wybrany Grzegorz Łomacz.

Bełchatowianie w ostatnich tygodniach spisują się nierówno, przeplatając wygrane, porażkami. W ostatni dzień listopada podopieczni Michała Gogola po zaciętym boju musieli uznać wyższość Jastrzębskiemu Węglowi 2:3. W niedzielne popołudnie zamierzali wrócić na zwycięską ścieżkę.

 

Z podobnym celem do Bełchatowa zawitali zawiercianie, którzy po triumfie nad Ślepskiem Malow Suwałki 3:0, przegrali odpowiednio z Cerrad Enea Czarnymi Radom 1:3 oraz Treflem Gdańsk 0:3. Jurajscy Rycerze z pewnością pamiętali ostatnie stracie z PGE Skrą, w którym przegrali na jej terenie, ale tylko 2:3, prowadząc już 2:0 w setach.

 

Tym razem kibice nie byli świadkami tak wyrównanej konfrontacji. Przewaga bełchatowian nie podlegała żadnych dyskusji w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W pierwszym secie rywalizacja była wyrównana do połowy jego trwania. W końcówce inicjatywę przejęli gospodarze, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet 20:13, aby ostatecznie wygrać 25:21.

 

Druga partia była jeszcze bardziej jednostronna. Od stanu 8:7 dla PGE Skry, miejscowi zdobyli cztery "oczka" z rzędu, aby chwilę później uczynić to samo w kolejnym ustawieniu. Rezultat 17:9 nie pozwolił ekipie Marka Lebedewa na odrobienie strat.

 

Przyjezdni mogli mieć nadzieję na tzw. syndrom trzeciego seta, w którym uda się drużynie przegrywającej odwrócić złą kartę. Nic bardziej mylnego. Mimo, że trzecia odsłona była wyrównana, to w praktyce PGE Skra kontrolowała przebieg wydarzeń i zapewniła sobie spokojne zwycięstwo 3:0.

 

MVP spotkania - Grzegorz Łomacz

 

PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:21, 25:17, 25:20)

 

PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Dusan Petkovic, Artur Szalpuk - Kacper Piechocki (libero) - Piotr Orczyk

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Alexandre Ferreira, Bartosz Gawryszewski, Marcin Kania, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Marcin Waliński - Taichiro Koga (libero) - Krzysztof Andrzejewski, Patryk Czarnowski, Arshdeep Dosanjh, Nikołaj Penczew

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

 

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie