PlusLiga: Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W meczu dziewiątej kolejki PlusLigi dojdzie do starcia Trefla Gdańsk i Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Michała Winiarskiego sąsiadują w tabeli rozgrywek z mistrzem Polski zajmując kolejno czwarte i trzecie miejsce. Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 12:30 w Polsacie Sport.

Siatkarze Trefla podejdą do meczu w bardzo dobrych nastrojach po serii czterech zwycięstw. Dwa ostatnie cieszą podwójnie, bo gdańszczanie odnieśli je na terenie rywali. W ostatniej kolejce pokonali 3:0 Aluron Virtu CMC Zawiercie, a wcześniej w tym samym stosunku rozprawili się z MKS Będzin.

 

- Wyjeżdżając w niedzielę na Śląsk nie spodziewaliśmy się, że do Gdańska wrócimy z sześcioma punktami. Takie dwa zwycięstwa na trudnym terenie uskrzydlają nas i oznaczają, że nasza praca przynosi efekty, a to nas bardzo cieszy - powiedział cytowany przez oficjalny portal klubu z Gdańska atakujący Bartosz Filipiak. - Taki mecz to dla nas święto i duża przyjemność - dodał.

 

Kędzierzynianie od trzech kolejek również nie schodzą ze zwycięskiego szlaku. Wygrywali kolejno z PGE Skrą Bełchatów, Asseco Resovią Rzeszów i GKS Katowice.

 

Trener Michał Winiarski będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał swojego zespołu. Takiego komfortu nie będzie miał Nikola Grbić. Pewne jest, że w meczu nie wystąpi podstawowy atakujący ZAKSY Łukasz Kaczmarek, który jest wyłączony z całego cyklu treningowego i meczowego.

 

Termin i godzina starcia jest dość nietypowa, jednak nie bez przyczyny. Wszystko jest spowodowane wylotem kędzierzynian do Belgii, gdzie rozegrają kolejne starcie Ligi Mistrzów z Knack Roeselare.

 

Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 12:30 w Polsacie Sport.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze