PlusLiga: Zacięta batalia na korzyść ZAKSY! Mistrz Polski lepszy od Trefla

Siatkówka

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Trefla Gdańsk 3:1 (23:25, 25:19, 34:36, 17:25) w meczu dziewiątej kolejki PlusLigi. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Najlepszym zawodnikiem rywalizacji wybrany został Aleksander Śliwka.

Po gdańsko-kędzierzyńskiej rywalizacji można było spodziewać się naprawdę wysokiego poziomu sportowego. Obie ekipy od początku sezonu prezentują się bardzo dobrze, co pozwala im na zajmowanie miejsc w czołówce tabeli.

 

Początek spotkania układał się bardziej korzystnie dla gospodarzy. Prowadzili już 4:1, lecz radość związana z przewagą nie potrwała długo. Kędzierzynianie szybko wyrównali na 5:5 i wtedy rozpoczęła się wyrównana walka, która potrwała do samego końca. Ostatecznie lepsi okazali się goście wygrywając 25:23.

 

Po zmianie stron ekipa Michała Winiarskiego rozpoczęła równie dobrze, jak w premierowej odsłonie. Tym razem ich przewaga utrzymała się jednak nieco dłużej. Gdańszczanie prowadzili już 19:14, lecz na ostatniej prostej siatkarze Nikoli Grbicia wrzucili wyższy bieg zmuszając szkoleniowca Trefla do przerwania gry. Niewiele to jednak zmieniło. Gospodarze doprowadzili do wyrównania.

 

Trzecia odsłona od pierwszej do ostatniej akcji była popisem gry na najwyższym poziomie obu ekip. Świadczyć o tym może wynik końcowy 36:24 na korzyść Grupa Azoty ZAKSY.

 

Mordercza walka kosztowała siatkarzy bardzo dużo sił. Nieco bardziej było to widoczne po gospodarzach, którzy zaczęli popełniać błędy.

 

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:19, 34:36, 17:25)

 

Trefl Gdańsk: Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Arpad Baroti, Kamil Semeniuk, David Smith, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski (L) oraz Simone Parodi, Krzysztof Rejno, Filip Grygiel

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Ruben Schott, Pablo Crer, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Wojciech Grzyb, Marcin Janusz, Maciej Olenderek (L) oraz Łukasz Kozub, Szymon Jakubiszak, Kewin Sasak, Mateusz Janikowski, Bartłomiej Mordyl, Fabian Majcherski (L)

 

MVP: Aleksander Śliwka

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze