PŚ w snowboardzie: Kwiatkowski dwunasty w slalomie gigancie

Oskar Kwiatkowski zajął dwunaste miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w rosyjskiej miejscowości Bannoje. W tej samej konkurencji wśród kobiet Aleksandra Król była 30. Triumfowali Niemka Ramona Hofmeister i Włoch Roland Fischnaller.

Kwiatkowski, który uzyskał szósty czas kwalifikacji, w 1/8 finału przegrał bezpośrednią rywalizację z Austriakiem Alexandrem Payerem o 0,05 s. Michał Nowaczyk zakończył udział na kwalifikacjach, w których uzyskał 52. czas.

W finale Fischnaller pokonał kolegę z reprezentacji Mirko Felicettiego.

Z kolei Król, która w sobotę zajęła 10. lokatę w slalomie równoległym, tym razem odpadła w kwalifikacjach i została sklasyfikowana na 30. miejscu.

Hofmeister zwyciężyła w finale Szwajcarkę Latinę Jenny. Startowało 38 kobiet oraz 55 mężczyzn.

Biało-czerwoni zainaugurowali sezon pod wodzą nowego trenera - Oskara Boma. Zastąpił on niedawno Piotra Skowrońskiego, który zrezygnował z prowadzenia kadry.