EURO 2020: Szwecja wybrała tych samych rywali co Polska

Piłka nożna
EURO 2020: Szwecja wybrała tych samych rywali co Polska
fot. PAP

Piłkarze Szwecji, przeciwnicy grupowi Polaków w przyszłorocznych mistrzostwach Europy, zagrają towarzysko przed turniejem z tymi samymi rywalami co Biało-Czerwoni - z Rosją i Finlandią

Szwedzi 28 marca spotkają się z Rosjanami, a 4 czerwca z Finami. Oba mecze rozegrają u siebie. Poza tym w styczniu drużyna Janne Anderssona rozegra podczas zgrupowania w Katarze spotkania z Kosowem i Mołdawią. Szwedzka federacja (SvFF) szuka jeszcze dwóch rywali na mecze towarzyskie przed Euro 2020.

 

Polacy mają zaplanowane cztery mecze przed Euro - 27 marca zagrają z Finlandią we Wrocławiu, a cztery dni później z Ukrainą na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Kolejne spotkania odbędą się krótko przed turniejem - 2 czerwca rywalem Biało-Czerwonych na PGE Narodowym w Warszawie będzie Rosja, zaś 9 czerwca w Poznaniu - Islandia.

 

W przyszłorocznych mistrzostwach Polacy i Szwedzi zagrają w grupie E z Hiszpanami oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Mecze odbędą się w Dublinie i Bilbao.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze