Hajto ostro o sytuacji w Wiśle Kraków. "Oni nie są w stanie uratować klubu"

Piłka nożna

- Pożyczka udzielona Wiśle została przekazana pod zastaw działki, o którą w Krakowie wszyscy walczyli. I te pieniądze, które oni pożyczyli, już dawno odebrali. To nie jest działalność charytatywna - ostro na temat sytuacji w Wiśle Kraków wypowiedział się ekspert Polsatu Sport Tomasz Hajto.

- Prezes nie jest od tego, żeby latać po telewizjach i wypowiadać się o współpracy z miastem. To nie jest człowiek z Krakowa i powinien zrozumieć, jak tam jest. Miasto nie jest przeciwko Wiśle - powiedział w Cafe Futbol Tomasz Hajto, który ocenił działalność prezesa Piotra Obidzińskiego i odniósł się do trudnej sytuacji Wisły Kraków.

 

- Dla klubu najważniejsze jest utrzymanie się w lidze. Kiedy ci ludzie przychodzili do klubu, mówili, że mają inwestora, który zaraz przyjdzie. Dziś to jest więcej beblania niż faktów. Może prezes chce stać się medialny, bo idzie do jednej, drugiej telewizji i wrzuca kamyczek do ogródka miasta, a to politycznie jest zły kierunek - dodał.

 

Bardziej umiarkowane zdanie na temat pracy nowego zarządu Wisły miał Roman Kołtoń, który skontrował Hajtę. - Co do zaangażowania trójki ludzi, którzy wyłożyli 4 mln zł, czyli Tomasza Jażdżyńskiego, Jarosława Królewskiego i Kuby Błaszczykowskiego, to oni nie mieli czasu na audyt, rozeznanie. Niestety, z szafy Wisły wypadają problemy, ale ci ludzie na nie nie patrzyli, bo na przełomie grudnia i stycznia sytuacja była dramatyczna. Po prostu zaczęli ratować Wisłę. To proces bardzo trudny, a kluczowy w nim będzie sport - tłumaczył dziennikarz Polsatu Sport.

 

- Oni nie są w stanie uratować Wisły. Pożyczka udzielona Wiśle została przekazana pod zastaw działki, o którą w Krakowie wszyscy walczyli. I te pieniądze, które oni pożyczyli, z Wisły już dawno odebrali. To nie jest działalność charytatywna, to normalna pożyczka z odsetkami. Nie obudowujmy czegoś w nie wiadomo jakie opakowanie. Przyszli do Wisły i wiedzieli jaka jest sytuacja - twardo obstawał przy swoim Hajto.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze