UFC: Trudne wyzwanie przed Kowalkiewicz! "Nigdy nie chciałam łatwych walk" (WIDEO)

Sporty walki

Organizacja UFC potwierdziła wcześniejsze doniesienia o zestawieniu Karoliny Kowalkiewicz (12-5, 1 KO, 2 SUB) z Yan Xiaonan (11-1, 1 NC, 5 KO). Polka ma za sobą trzy porażki z rzędu, Chinka jest zaś niepokonana od 9 lat. - Od samego początku mówiłam, że nie chce łatwych walk. Im większe wyzwanie, tym większa motywacja do treningu - powiedziała łodzianka.

Kowalkiewicz ostatni raz walczyła w czerwcu tego roku. Przegrała na punkty z Alexą Grasso. W sumie ostatnio notuje serię trzech porażek z rzędu i być może pojedynek z Chinką będzie jej "być albo nie być" w największej organizacji MMA na świecie. Dla UFC Polka walczyła już dziesięć razy. Jej bilans to pięć wygranych i pięć porażek.

 

- Chinka jest niepokonana od dziesięciu walk. Ja też w przeszłości mogłam się pochwalić takim początkiem kariery. Tak naprawdę wszystko może się zdarzyć. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tej walki, obecnie znajduje się w świetnej formie. Mój stan zdrowia bardzo się poprawił. Trenuję od dłuższego czasu. Pracuję nad wszystkim. Ta walka będzie wyglądała zupełnie inaczej niż poprzednie. Już się nie mogę doczekać - powiedziała Kowalkiewicz.

 

Yan w UFC stoczyła cztery pojedynki. Wszystkie wygrała decyzją sędziów. W sumie nie przegrała od 2010 roku.

 

- Od samego początku mówiłam, że nie chce łatwych walk. Im większe wyzwanie, tym większa motywacja do treningu - zakończyła Polka.

 

Walka Kowalkiewicz z Chinką Yan odbędzie się 22 lutego na gali w Auckland. W Nowej Zelandii wystąpi również m.in. Michał Oleksiejczuk (14-3, 1 NC, 10 KO, 1 SUB), który zmierzy się z Jimem Crutem (10-1, 4 KO, 3 SUB) 

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie