Babilon MMA 11: Trenował z McGregorem, teraz chce zepsuć rekord rywalowi. "Mój atut to..."

Sporty walki
Babilon MMA 11: Trenował z McGregorem, teraz chce zepsuć rekord rywalowi. "Mój atut to..."
fot. Facebook

Damian Zorczykowski (6-4) dostanie szansę przerwania serii dwóch porażek na przedświątecznej gali "Babilon MMA 11" w Radomiu. 13 grudnia będzie miał szansę "zepsuć" rekord niepokonanemu w zawodowej karierze Dawidowi "Królikowi" Śmiełowskiemu (5-0).

Były wicemistrz Polski kadetów i juniorów w zapasach, który specjalizuje się również w brazylijskim ju-jitsu, już po raz szósty będzie walczył dla organizacji Babilon MMA. W ostatnim występie - 31 maja na gali zorganizowanej na torze kolarskim w Pruszkowie - przegrał w 3 rundzie z innym świetnym zapaśnikiem, radomianinem Danielem "Rutkiem" Rutkowskim, mistrzem Babilon MMA w wadze piórkowej.

 

- Wracam po dwóch porażkach, ale obie te walki były pojedynkami o pasy z bardzo mocnym rywalami. Wierzę, że wygram z Dawidem Śmiełowskim i zepsuję mu nieskazitelny rekord. Moim atutem będzie przede wszystkim doświadczenie w klatce - mówi Damian Zorczykowski, który walczy zawodowo w MMA od 5 lat, a na imprezach Tomasza Babilońskiego - od 2 lat.

 

Jego przeciwnikiem w Radomiu będzie Dawid "Królik" Śmiełowski, który aż 4 z 5 walk rozstrzygnął w 1. rundzie, a rok temu pokonał Dawida Matyszczaka w 3. rundzie. Do tej pory zwyciężył m.in. radomskiego zawodnika Piotra Kacprzaka, który podczas "Babilon MMA 11" spotka się z Adamem Soldaevem.

 

- Dawid jest młodym i solidnym zawodnikiem z dużymi umiejętnościami oraz dobrymi warunkami fizycznymi jak na kategorię piórkowa. Jest to walka w MMA, więc trzeba być na każdy scenariusz przygotowanym - zapowiada wojownik z Fight Club Łomża, który parę lat temu na Islandii trenował z Gunnarem Nelsonem czy Conorem McGregorem.

 

- Damian Zorczykowski będzie moim najtrudniejszym rywalem w karierze. Jest bardzo doświadczonym i wszechstronnym zawodnikiem z naciskiem na grę parterową. A jaka będzie moja główna broń przekonamy się 13 grudnia... - uważa Dawid Śmiełowski.

 

W walce wieczoru Babilon MMA 11 Daniel "Skiba" Skibiński (14-5) w obronie pasa mistrza Babilon MMA w kategorii półśredniej zmierzy się z Rosjaninem Lom-Ali Nalgievem (18-7). Walczyć będą także m.in. Daniel Rutkowski, jego brat Grzegorz Rutkowski, Piotr Przepiórka, Damian Zuba czy Michał Pach.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze