Liga Mistrzów: Valencia wyeliminowała Ajax Amsterdam. Awans Chelsea

Valencia i Chelsea wywalczyły awans z grupy H Ligi Mistrzów. W szóstej kolejce fazy grupowej Hiszpanie pokonali Ajax Amsterdam 1:0, natomiast Anglicy wygrali z Lille OSC 2:1.

Przed rozpoczęciem ostatniej serii spotkań szanse na awans miały Ajax Amsterdam, Valencia CF i Chelsea. W najlepszej sytuacji byli Holendrzy, którzy zajmowali pierwsze miejsce i na dodatek grali przed własną publicznością.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam wygrali pierwszy mecz 3:0. Rywale najwyraźniej wyciągnęli lekcję. W 24. minucie objęli prowadzenie, którego już nie oddali... Jak padł gol? Ferran Torres miał dużo wolnej przestrzeni i początkowo myślał o strzale, ale zobaczył wychodzącego na wolne pole Rodrigo i zagrał do niego. Chwilę później ten drugi pokonał bramkarza strzałem pod poprzeczkę.

Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i tworzyli sytuacje bramkowe, jednak razili nieskutecznością. W pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału.

Po przerwie Dusan Tadić, Hakim Ziyech i spółka nadal mieli inicjatywę. Do końca próbowali doprowadzić do remisu, jednak bezskutecznie. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak Gabriel starł się z Dusanem Tadiciem - sędzia pokazał piłkarzowi Valencii czerwoną kartkę.

Ajax Amsterdam - Valencia CF 0:1 (0:1)
Bramka: Rodrigo 24

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Noussair Mazraoui, Joel Veltman, Daley Blind, Nicolas Tagliafico (89. Siem de Jong) - Edson Alvarez (Sergino Dest), Donny van de Beek, Lisandro Martinez - Hakim Ziyech, Dusan Tadić, Noa Lang (70. Klaas-Jan Huntelaar)

Valencia CF: Jaume Domenech Daniel Wass, Gabriel, Mouctar Diakhaby, Jose Gaya - Ferran Torres (90+5. Eliaquim Mangala), Dani Parejo, Francis Coquelin, Carlos Soler - Rodrigo, Kevin Gameiro (54. Manu Vallejo)

Żółte kartki: Alvarez, Tagliafico, Onana, Van de Beek, Tadić - Domenech, Parejo, Vallejo
Czerwona kartka: Gabriel (90+3, za uderzenie rywala)

W drugim meczu grupy H, w którym zmierzyły się Chelsea i Lille, faworyt mógł być tylko jeden. Podopieczni Franka Lamparda po dwóch remisach z rzędu chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę i dopięli swego.

Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Tammy Abraham i Cesar Azpilicueta. Po przerwie goście zdobyli honorową bramkę. W 78. minucie trafił były zawodnik "The Blues" Loic Remy.

Chelsea - Lille OSC 2:1 (2:0)
Bramki: Abraham 19, Azpilicueta 35 - Remy 78

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Antonio Ruediger, Emerson - N'Golo Kante, Mateo Kovacić (82. Mason Mount), Jorginho - Willian, Tammy Abraham (72. Michy Batshuayi), Christian Pulisić (62. Callum Hudson-Odoi)

Lille OSC: Mike Maignan (72. Leo Cesar) - Zeki Celik, Tiago Djalo, Gabriel, Jeremy Pied - Yusuf Yazici, Xeka, Boubakary Soumare, Thiago Maia (66. Jonathan Bamba), Luiz Araujo (82. Renato Sanches) - Loic Remy

Żółte kartki: Zouma - Celik, Xeka

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.