Lubański apeluje do piłkarzy: Pokażcie, że stać was na walkę z najlepszymi!

Piłka nożna

Na Euro 2020 trafiamy na czołówkę europejską: Hiszpanię, Szwecję. I tu jest sprawa dla naszych piłkarzy: weźcie, pokażcie, że stać was na to, by walczyć z najlepszymi - zaapelował do reprezentantów Polski gość Cafe Futbol Włodzimierz Lubański.

Jednym z tematów poruszonych w Cafe Futbol były zbliżające się mistrzostwa Europy w 2020 roku, które dla kilku piłkarzy drużyny Jerzego Brzęczka będą ostatnią szansą na osiągnięcie dużego sukcesu na międzynarodowym turnieju. – Wiemy doskonale, jaki jest system kwalifikacji do mistrzostw świata. Zagra tam tylko trzynaście drużyn z Europy. Ta ścieżka będzie bardzo trudna – analizował prowadzący Bożydar Iwanow.

 

– Największą szansę na osiągnięcie sukcesu mieliśmy na Euro 2016. Tam w końcu coś ruszyło. Wyjście z grupy rozpędziło tę drużynę. Pamiętam mecz ze Szwajcarią, z Portugalią. Wszystko tam wisiało na włosku. To był moment, gdy mogliśmy dojść do strefy medalowej. Młodsza generacja piłkarzy mogłaby nareszcie powiedzieć: my też w końcu coś wygraliśmy! – powiedział ekspert Polsatu Sport Tomasz Hajto.

 

Do kadrowiczów zaapelował natomiast gość Cafe Futbol Włodzimierz Lubański. – Jeśli chodzi o ocenę zespołu na mistrzostwach we Francji, to trzeba ocenić to pozytywnie, ale to nie był końcowy sukces. Było blisko, przegraliśmy z drużyną, która została mistrzem. Natomiast jest czas, aby przestać mówić o naszych medalach, bo to historia. Zróbmy coś, aby zadowolić siebie samego. Przecież ci zawodnicy nie dotknęli tego, co jest celem, czyli medalu. Teraz trafiamy na czołówkę europejską: Hiszpanię, Szwecję. I tu jest sprawa dla naszych reprezentantów: weźcie, pokażcie, że stać was na to, by walczyć z najlepszymi w Europie i osiągać najwyższe cele – stwierdził legendarny napastnik reprezentacji Polski. 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie