N'Gapeth zwolniony z brazylijskiego aresztu

Siatkówka
N'Gapeth zwolniony z brazylijskiego aresztu
fot. PAP

Francuski siatkarz Earvin N'Gapeth został zwolniony za kaucją po wpłaceniu 50 tysięcy reali (ok. 46 tysięcy złotych) z brazylijskiego aresztu w Contagem. Trafił tam w poniedziałek pod zarzutem napaści seksualnej.

Uczestniczący w Brazylii w klubowych mistrzostwach świata zawodnik Zenitu Kazań miał dać klapsa kobiecie podczas imprezy w klubie w Belo Horizonte. N'Gapeth przyznał się do naruszenia nietykalności kobiety, ale zapewnił, że pomylił ją ze swoją znajomą i nie zamierzał nikogo obrazić.

 

Kobieta nie przyjęła jednak przeprosin, zawiadomiła policję, a ta w poniedziałek aresztowała siatkarza. Francuz został przewieziony do więzienia Nelson Hungria w sąsiednim mieście Contagem. Według brazylijskiego prawa grozi mu nawet pięcioletni wyrok.

 

We wtorek sędzia Fabiana Cardoso Gomes zgodziła się na zwolnienie 28-letniego przyjmującego, pod warunkiem wpłacenia 50 tysięcy reali. Siatkarz ma też zakaz zbliżania się do ofiary.

 

To nie pierwsze problemy N'Gapetha z prawem. W 2015 we Francji został oskarżony o zaatakowanie maszynisty pociągu, który odmówił prośbie siatkarza o późniejszy odjazd.

 

W zakończonych w niedzielę Klubowych Mistrzostwach Świata Zenit zajął trzecie miejsce. Wygrał włoski zespół Cucine Lube Civitanova z Mateuszem Bieńkiem w składzie.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze