Wielkie osiągnięcie zawodnika Lechii! Został medalistą Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej

Skrzydłowy Lechii Gdańsk Egy Maulana Vikri wystąpił w reprezentacji Indonezji U-23 w finałowym meczu Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej. Jego drużyna przegrała finałowe starcie 0:3 z Wietnamem, które było rozgrywane na Filipinach. 19-latek wszedł na boisko w przerwie w miejsce Witana Sulaimana.

Wietnamczycy wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy za sprawą trafienia Doana Van Hau, który pokonał bramkarza Indonezji w 39. minucie. Kolejne dwa gole padły, gdy na placu gry był już Maulana Vikri. W 59. minucie prowadzenie podwyższył Do Hung Dung.

Wynik finału ustalił zdobywca pierwszej bramki - Van Hau, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 73. minucie.

Maulana Vikri w tym sezonie wystąpił w dwóch meczach w barwach Lechii. 19-latek ma ważny kontrakt z klubem z Gdańska do końca czerwca 2021 roku.

Indonezja - Wietnam 0:3 (0:1)
Bramki: Doan Van Hau 39, 73, Do Hung Dung 59