Leon pomógł uratować słynny klub!

Siatkówka
Leon pomógł uratować słynny klub!
fot. Cyfrasport

Wilfredo Leon przyznał w wywiadzie udzielonym "L’Equipe", że przed rokiem pomógł uratować Paris Volley. Francuski klub siatkarski, który miał ogromne kłopoty finansowe wsparli wówczas również m.in. Stephane Antiga oraz Michał Kubiak.

Na pomysł ratowania tej drużyny wpadł Antiga. Reprezentował on barwy najpierw Paris UC (1994–98), a następnie Paris Volley – od momentu powstania tego klubu w 1998 roku, aż do roku 2003. Z tą drużyną w 2001 triumfował w Lidze Mistrzów. Były selekcjoner reprezentacji Polski zaproponował kupno akcji m.in. Michałowi Kubiakowi, a ten z kolei namówił do tego Leona. W pomoc zaangażowało się również kilku innych byłych graczy Paris Volley, a także obecny prezes klubu Vladan Jelic.

 

W rozmowie z "L’Equipe" Leon nie chciał zdradzić, jaką kwotę zainwestował w paryski klub.

 

Suma nie jest ważna. Celem było to, by klub zdołał się utrzymać. Najpierw, by przystąpił do rozgrywek Ligue B. Po sezonie awansował do elity. To jest bardzo pozytywne i bardzo mnie to ucieszyło – stwierdził.

 

Przyjmujący Sir Safety Perugia i reprezentacji Polski nie wykluczył, że w przyszłości zagra w drużynie z Paryża.

 

Może nie będzie to w przyszłym sezonie, ale dlaczego nie? – powiedział.

 

Leon odwiedził Francję w związku z meczem Ligi Mistrzów siatkarzy. W środę, w 2. kolejce grupy D Perugia zagra wyjazdowe spotkanie z Tours VB.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie