Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po sześciu latach wracają do Ligi Mistrzów! Środowym meczem u siebie z tureckim Halkbankiem Ankara rozpoczną grę w fazie grupowej. Turcy mają już za sobą przegrany mecz we własnej hali z belgijskim Greenyard Maaseik. Jastrzębianie dopiero dołączają do rozgrywek. Czy będzie to dla nich udana inauguracja? Relacja na żywo i wynik meczu Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara na Polsatsport.pl.

- Liga Mistrzów to na pewno inny szczebel niż ekstraklasa. Krajowych rywali na co dzień obserwujemy na parkietach, wiemy czego się spodziewać. Teraz czeka nas inny smaczek i napięcie. To moment weryfikacji drużyny na szczeblu europejskim. Jestem przekonany, że w środę obejrzymy dobre widowisko i walkę – powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

 

Jastrzębianie, prowadzeni od tygodnia przez nowego trenera Slobodana Kovaca, chcą wygrać oba „domowe” spotkania w LM (drugie z Maaseik). Serbski szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził przez półtora roku Halkbank, zaczął pracę ze śląskim zespołem od ligowej wygranej z Asseco Resovią 3:0 na wyjeździe.

 

Śląska drużyna podejmie Halkbank po sześcioletniej przerwie. 18 grudnia 2013 rozegrała u siebie z tym rywalem mecz, który zapadł w pamięci miejscowych kibiców. Prowadzeni wtedy przez trenera Lorenzo Bernardiego jastrzębianie pokonali Turków 3:2 (25:27, 25:18, 37:39, 25:21, 17:15) w spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu w grupie. Z ówczesnego składu JW pozostał libero Jakub Popiwczak. W zespole gości grali wtedy m.in. Raphael Vieira de Oliveira, Matej Kazijski, Osmany Juantorena, Mitar Tzouritz.

 

Obecną drużynę Halkbanku tworzą głównie siatkarze tureccy oraz dwóch obcokrajowców – Mołdawianin Dmitrij Bahow oraz Georgi Seganow. W lidze tureckiej Halkbank aktualnie plasuje się 7. miejscu. W pierwszej serii gier Ligi Mistrzów uległ przed własną publicznością VC Greenyard Maaseik 2:3.

 

Relacja na żywo i wynik meczu Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.

CM, PAP, Jastrzębski Węgiel
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie