LSK: Chemik nadal niepokonany! ŁKS o krok od przerwania serii policzanek

Hit dziewiątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet nie zawiódł! Po pięciu setach zaciętej walki lepsza okazała się ekipa Grupa Azoty Chemika Police, dla której było to dwunaste zwycięstwo z rzędu. Podopieczne Ferhata Akbasa prowadziły już 2:0, lecz pozwoliły siatkarkom ŁKS Commercecon Łódź podnieść się z kolan i doprowadzić do wyrównania. Po niezwykłej walce w tie-breaku przechyliły jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Natalia Mędrzyk.

Po takim spotkaniu, jak to rozgrywane w Łodzi, można było spodziewać się ogromnych emocji. Początek meczu jednak ich nie dostarczył. Obie drużyny kończyły swoje akcje w pierwszym uderzeniu. Od stanu 6:6 po ataku Igi Wasilewskiej policzanki zaczęły budować przewagę. Łodzianki borykały się z problemami w przyjęciu. Kiedy Katarina Lazović pomyliła się w ataku trener Marek Solarewicz poprosił o czas. Niewiele to jednak zmieniło. Przyjezdne powiększały przewagę (14:8), więc szkoleniowiec ŁKS zaczął wprowadzać zmiany w składzie. Na boisko weszła Izabela Kowalińska, lecz i ta doświadczona siatkarka nie okazała się receptą na kłopoty. W pewnym momencie przewaga Chemika sięgnęła dziewięciu punktów (21:12), a w końcówce jeszcze się powiększyła. Set zakończył się deklasacją mistrza Polski 15:25.

Ten, kto po pierwszym secie spodziewał się, że będzie to jednostronne widowisko, bardzo mocno się pomylił. Mistrzynie Polski wyszły na boisko bardzo zmotywowane i szybko zbudowały bezpieczną, pięciopunktową przewagę (14:9). Ekipa z Polic w odpowiednim momencie rozpoczęła pościg i doprowadziła do wyrównania 23:23 za sprawą bloków Martyny Grajber, która pojawiła się na boisku. Po niesamowitym finiszu policzankom udało się wygrać drugą partię i do zwycięstwa za trzy punkty brakowało im już tylko seta.

Łodzianki dobrze rozpoczęły trzecią odsłonę. Prowadziły 4:1, lecz ich przewaga ponownie szybko stopniała. W dalszej fazie seta ponownie próbowały odskoczyć, tym razem skutecznie. Wygrały 25:21 przedłużając spotkanie, jak się później okazało, nie tylko o jedną partię. Czwarta odsłona również padła ich łupem, więc o tym, kto zwycięży w całym meczu zadecydował tie-break.

W nim po zaciętej walce lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 18:16. Duża w tym zasługa Natalii Mędrzyk, która kończyła najważniejsze akcje w kluczowych momentach, za co została nagrodzona statuetką MVP.

ŁKS Commercecon Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (15:25, 23:25, 25:21, 25:21, 16:18)

ŁKS Commercecon: Eva Mori, Katarina Lazović, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Joanna Pacak, Krystyna Strasz (L) oraz Daria Szczyrba, Izabela Kowalińska, Anna Korabiec (L)

Grupa Azoty Chemik: Wilma Salas Rosell, Iga Wasilewska, Gyselle Silva Franco, Natalia Mędrzyk, Iryna Trushkina, Marlena Kowalewska, Paulina Maj-Erwardt (L) oraz Ewelina Polak, Martyna Grajber, Agnieszka Bednarek, Martyna Łukasik

MVP: Natalia Mędrzyk